Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

oneLess

#9015
Quote from: horatiu.cosma on February 07, 2024, 01:06:11 PMDupă primul camion de asfalt, a venit rândul primei grinzi. Oare ce urmează  :D ?

Încă 559!

adix


a.l.x

Se pare că nu mințeau zilele trecute, să vedem cum se descurcă.
QuoteFacem pași concreți pentru asigurarea conexiunii rutiere pe #A0Nord între #A3 și #DN2!

Am avizat astazi proiectul pentru Autorizația de Construire pentru 2,3 km din lotul 3 al A0 Nord, astfel încât să punem deschide circulația și pe cei aproximativ 9 km din lotul 2 finalizați în 2023!

Practic, construcția acestor 2,3 km va face posibilă descărcarea de pe autostradă în DN2 pâna la finalizarea construcției celor 8,6 km dintre #Afumați și #Pantelimon.

Descărcarea traficului în DN2 se va realiza printr-un sens #giratoriu elipsă, cu asigurarea tuturor relațiilor.

Lucrările vor începe în luna martie, iar termenul pentru #finalizarea acestora este sfârșitul anului #2024.

#CNAIR #constructie #conexiune #investitii #CristianPistol
FB Cristian Pistol

Feri

QuoteCNAIR informează participanții la trafic că circulația rutieră pe autostrada A2, București – Constanța, sectorul cuprins între km 11+700 – km 15+500, în zona Nodului rutier A0 - A2, se va închide în perioada 12.02 - 23.02.2024, în nopțile de luni, marți, miercuri și joi, în intervalul orar 23:00 - 04:00, pentru executarea lucrărilor la tablierul metalic al pasajului de peste autostrada A2, la km 13 + 330.
CNAIR

danutzu_1069

A0 cu DN4, eu zic asa, din momentul in care se reia circulatia pe vechiul traseu, (de fapt nou, ca e pe pasaj) va mai trece o luna pana sa se dea in circulatie A0 pana la DN4. Si reluarea circulatiei... vad ca o sa mai dureze.... asfalteaza ei, dar hidroizolatia aia invizibila de pe pasaj, nu stiu daca o sa tina.... 🙂
Sa nu uitam ca mai sunt si aparatele de rost, dupa asfaltare....

oneway

Doua grinzi erau in asteptare pentru podul peste Ciorogarla si erau deja montate grinzi pe deschiderea 2
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

Puffyk 1

Până la urmă aveți idee dacă vor da drumul la circulație până la DN4 in giratoriul provizoriu sau vor termina supratraversarea (podul) și abia apoi vor inaugura...?!?

danutzu_1069

Termina nodul, apoi da drumul pana in DN4, ce nu este clar?


Vlad94

^Zice Pistol că nodul cu DN2 va avea giratoriu elipsă? Cum vine asta?

bogdan4ice


voicul

Mult mai bun ca cel actual care e proiectat ca giratoriu (ec)lipsa.

ranius

Quote from: oneway on February 09, 2024, 04:58:14 PMDoua grinzi erau in asteptare pentru podul peste Ciorogarla si erau deja montate grinzi pe deschiderea 2
Am trecut acum 10 minute, erau mai multe montate acum, nu am reusit sa imi dau seama din masina, cred ca 5-6 grinzi.

Sorinus

Se fac măcar bretele de la sol? Gen Urziceni->DN1 și DN1-> București? Măcar astea sa nu mai intre în sens.

voicul

#9029
@adix a uita sa puna filmarea asta si pe forum. Multumim.

[01 FEB 2024] Nod rutier A0-A2. Alsim Alarko.


Mai este o filmare de azi de la Aktor(i) pe canalul lui.