[BH] Centura Stei-Beius

Started by Io, June 16, 2018, 03:03:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cristian 74

Am filmat și eu în 2 iunie. În 1 iunie lucrau, după logica mea trebuiau să lucreze și în 2, vinerea, doar că logica mea nu bate cu logica talentatului domn Beni, așa că oamenii au avut pauză până după Rusalii. Oricum, se vede progresul față de filmarea lui Marian.

lucianluci96

PESTE 20% DIN LUCRĂRILE LA CENTURA BEIUȘULUI, REALIZATE
Eliminarea blocajelor la lucrările de construcție a centurii ocolitoare a municipiului Beiuș permite constructorilor să lucreze fără opreliști.
În a doua jumătate a lunii iunie lucrările realizate depășesc 20% din total.
În prezent, eforturile sunt concentrate pe realizarea structurilor de beton de la cele două poduri peste Crișul Negru și la cele trei pasaje supraterane ce trebuie realizate. Stadiul acestor lucrări se vede în imaginile alăturate.











Sursa : https://www.facebook.com/ilie.bolojan

Cristian 74

Centura Beiușului, 4 iulie 2023


bacovia

Cu toate ca este miscare in teren, progresul mi se pare slab.

ijwtsh

OIL 17 februarie. Acum sunt la 20% progres. Termen 18 luni de la OIL. Sunt in grafic.

Sursa.

Cristian 74

Drum Asfalt progresează pe centura Beiușului.


traveler

Centura Beiuș - 01/10/2023


Cristian 74

Centura Beiușului la 6 octombrie 2023.


marinul

Centura Beius, stadiu lucrari 21.10.23


Cristian 74

Centura Beiușului, 2 noiembrie 2023


reed

 :o Astea ce fel de grinzi mai sunt?




GIV

Quote from: RobertH on May 05, 2022, 07:02:50 PMPai e centura Beius-Stei dar deocamdata doar centura Beius a fost licitata.

Dar de centura Stei ce se mai aude? in ce stadiu este documentatia pt licitatie? daca se lucreaza la ea sau daca exista ceva..
ori bugetul nu permite cj bihor sa duca si centura asta?

lucianluci96

^Nu cred ca pana la urmatoarele alegeri vom mai afla ceva de centura Stei.

Cristian 74

#118
OBIECTIVUL A FOST TRANSFERAT CATRE CJ BIHOR IN VEDEREA REVIZUIRII DOCUMENTATIEI TEHNICE SI IMPLEMENTARII ACESTUIA IN BAZA OUG 101/2020.A FOST SEMNAT IN LUNA DECEMBRIE 2020 PARTENERIATUL INTRE CNAIR SI CJ BIHOR IN ACEST SENS.CONTRACT REVIZUIRE STUDIU DE FEZABILITATE FINALIZAT - STUDIUL DE FEZABILITATE A FOST AVIZAT IN CADRUL CTE CNAIR, CTE MTI , CTE IM, HG DE ACTUALIZARE A INDICATORILOR TEHNICO - ECONOMICI APROBAT. CONTRACT EXECUTIE LUCRARI SEMNAT IN DATA DE 3 FEBRUARIE 2023.

Sursa: http://www.cnadnr.ro/sites/default/files/STADIULPROIECTELORDEINFRASTRUCTURA.pdf
Constructor zice că ar fi Selina.

Granata06

@reed
Sunt grinzi din beton cu armatura postintinsa. O grinda este formata din 3 tronsoane. Tronsoanele se monolitizeaza intre ele, apoi se aplica forta de prcomprimare si rezulta o grinda mare.