Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P3trut

Sunt putin confuz in legatura cu prioritatile Alsim pe lotul 1. As fi preferat sa se concentreze sa termine lotul pana la DN4 si sa aiba o deschidere serioasa la sfarsitul anului acestuia. Ei pun asfalt langa nodul A0 - A2. Ma rog, probabil nu le pasa de o astfel de deschidere asa ca isi vad de treaba lor, in ritmul lor, in continuare.

carutasul

#7771
"prima bandă" :)






În zare, la Dumitrana, se circula pe deasupra, peste autostradă. Deci de-acum e cam gata. La DC20 încă nu au pus parapeții pe rampe. la DN6 toate bretelele aveau ieri asfalt - azi nu am mai ajuns - dar nu era stratul final.


Mai jos e de pe lotul Aktor, de joi, am uitat să o scot (zona Dârvari):




Powered by API/PUM imgur uploader

GIV

Quote from: P3trut on October 23, 2023, 06:25:20 PMSunt putin confuz in legatura cu prioritatile Alsim pe lotul 1.

prioritatile autoritatilor au fost sa ne asigure ca se deschid bucati - dn5 => dn6 in 2022 -  ambele loturi in 2023 - dar defapt deschid inainte de alegeri ca sa infaptuiasca minunea ca in sfarsit, bucurestiul sa aibe 2/3 autostrada in sud

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [21 OCT 2023] Autostrada A0 sud lot 2 intre Pasajul 1 decembrie si parcare de scurta durata km78

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Boz

Buna ziua,
Care este rolul bretelei cu rosu de pe lotul nou din nord? Doar pentru locuitorii Str Violetelor? Banuiesc ca A0 cu Socului va fi blocat.


mike_us

Ușor, ușor se apropie de final. Parca le lipsește un pic de determinare turcilor sa treacă odată linia de sosire.

naivu

#7776
E clar de mult că lipsește determinarea, totuși, chiar în stilul curent nu ar trebui se lungească dincolo de iunie 2024!
La anul pe vremea asta s-ar putea să nu mai lucreze nimeni pe A0: A0N2, A0S1+2 se termină, Pizza sau chinezii s-ar putea să se apuce de execuție sau nu, UMB ar putea să lase echipă pt A0N4 sau nu, iar la Aktor nu se vede mare diferență dacă stau sau lucrează!
Pe DNCB e și mai crunt: IBB pare să termine anul ăsta, Rizzani e posibil să nu înceapă execuția, șantierul reziliat de la Tirrena nu e scos nici acum la licitație, lărgire la 2+2 pe SE sau diverse denivelări de noduri sunt doar la stadiul de discuții!

Mascarpone

Se pare ca parapetul pus o sa fie la noua norma introdusa pe vremea lui drula.


carutasul

Am zis să văd dacă pune Aktor ceva asfalt dar nu l-am găsit.
De lucrat se lucra, aici la DJ601








Și aici la podul peste calea ferată. Dar asfalt n-am văzut. Poate pun sub acoperire :)
A... nici grinzi nu am văzut din păcate...






Powered by API/PUM imgur uploader

GIV

Quote from: naivu on October 24, 2023, 04:45:20 PMRizzani e posibil să nu înceapă execuția

de ce nu? doar daca nu termina conform contract proiectarea si daca nu ar primi ac

carutasul

Promisesem la un moment dat că postez și cum arată DN6 - ei bine acum a venit momentul.
Filmarea e de la ieșirea de pe strada mea către București. După cum se vede sunt lucrări destul de departe de A0, aș bănui că nu sunt în același contract.

AdrianRO

@Mascarpone care e diferenta in normativul nou fata de cel vechi?

Mascarpone

Aparent se miscoreaza zona mediana la 2.5m de la 3m. Deci se castiga 25cm pe fiecare sens. Am gasit si o stire recenta care cred ca nu a fost metionata aici.
economedia

GIV

au fost imagini puse de @horatiu.cosma direct din santier

ultras_30

Alsim precum meșterul Manole , la nodul cu dn4 o Bretea care era pregătită de câteva saptamâni pt asfaltare ieri si azi au decopertat in jur de 25 cm .
Acum asfaltează rampa de urcare dinspre bucuresti .