Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RazesIesean

#7740
Facand o comparatie intre loturile lui Alsim si Aktor si apoi ascultandul pe Chistol, chiar nu inteleg de ce nu zice nimic de Aktorasi. Chiar asa de adanci sunt conexiunile (nu sugerez nimic) intre CNAIR si Aktor?

LE: Ma refeream la Pistol. Intotdeauna ii ataca pe cei de la Alsim, dar de Aktor e ca sunt intarziati si atat.
Nimic de certificate negative (nu ca ar avea un sens), de facut vizite dese pe santier dese pentru supraveghere atenta.
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

Ionut

Și anume cine și ce să zică de Aktor?

GIV

daca aktor au ajuns sa puna pamant vegetal in opera inseamna ca sunt pe la 70%  :lol:  :troll:

miahi

Crede cineva ca sunt mai mult de 25% sanse sa se deschida ceva pe lotul Aktor in 2024 ?

TibiV

Da, sunt sanse mari sa se dea in folosinta taluzul, frumos inierbat....  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

#7745
De saptamana viitoare se aude ca ar incepe cu BSC. Undeva spre 50% din lungimea lotului ar fi pregatita pt asta. Nua r strica si niste asfalt, asa se lauda, dar mai e mult pana departe.  :lol:
La structuri se discuta modificarea solutiilor, initial erau prevazute 2  (sau 3, nu stiu sigur ) poduri arc - complicate ca si executie (mult timp). Se asteapta aprobarea modificarilor propuse de CNAIR. Undeva pana la sfaristul anului. Daca se aproba, ar fi sanse sfarsit 2024. Daca nu, +1 an.
Dar cu Aktor nu esti sigur nici de saptamana viitoare, sa facem planuri pe termen mediu e deja loterie...
Si ca sa inchei capitolul Aktor, la 1 noiembrie o sa aprobe Comisia Europeana achizitia Aktor de catre Intrakat (a fost nevoie de avizul Concurentei de la CE). Sper sa se termnie si inceritudinea asta privind actionaratul si seful :))))


carutasul

Unde să fie acele poduri? Că au unul peste drumul județean, unul peste CF și unul peste A1, restul sunt podețe :)
Și mie mi se pare că au zone pregătite pentru stabilizat, dar fără structuri e doar așa, de consolare...

florin74

Ar fi ceva poduri peste retelele de la Apa Nova, banuiesc ceva magistrala de alimentara apa.

danutzu_1069

La min 4.47, paralel cu DC125 este un canal colector al ANB... se vede ca sunt doar constructii usoare spre Bucuresti.

ultras_30

De evitat DN4 la nodul cu A0,pe o distanta  de cateva sute de metri se circula pe o singura banda in ambele sensuri,au pus semafoare ,la orele de varf dimineata si seara se formeaza coloane de 4 km.

mike_us

#7750
Update pe harta Cestrin, interesant ca e un mic progres si pe lotul 4 nord desi parca inca nu se lucra acolo.

Nord:
  • Lot 2 90.00%
  • Lot 4 13.93%

Sud:
  • Lot 1 77.38%
  • Lot 2 93.65%
  • Lot 3 54.80%

GIV

cum si-au atins target ul de 50% au lasat-o mai moale cei de la aktor

GIV

Quote from: carutasul on October 18, 2023, 01:07:05 PMsperam că nodul ăsta să poată fi folosit și ca punct de întoarcere pe DN6 dar aparent au ratat funcția asta...


eu care nu am analizat nodurile in mod mai atent vazand ca majoritatea se descarca printr-un giratoriu, am crezut ca "by default" te poti intoarce intr-un nod rutier de autostrada, dar se parca ca nu e asa in toate situatiile

carutasul

poți să  întorci pe autostradă . Dar se pare că nu și pe drumul de dedesubt. Probabil tocmai pentru că nu e un giratoriu în preajmă.

Ionut

Măi dar poți întoarce la Alexandria. :troll: