News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

qUneT

Se mai aude ceva legat de A0 Nord lot 2 si A0 Sud lot 2?
Se mai deschid anul acesta? (asa partial cum ne place 8) )

culi

#7801
^^
Quote from: pelan87 on October 28, 2023, 12:05:30 AMDe la Mihai Panait, filmare din 27.10.2023 cu nodul A0-A2 de pe Lot 1 Sud:

La minutul 2:24 e o iluzie optica sau au spart betonul?

mirceaeliade

La categoria /offlysatysfying sa vezi asfalt turnat pe loturile A0.  Cred ca aici pe A0S vor fi cam cele mai majore deschideri de segmente de ani buni (cred ca de la finisarea A2 incoace) si vor fi cele mai notabile pana vor veni la completarile la lipsurile de pe A1.

mike_us

Pina la urma e daca nu cea mai importantă autostrada din România una din cele mai importante. Leaga A1, A2, A3 si trece prin cea mai populată zona a României. Chiar sunt curios daca la primăvara ii vedem si pe chinezi lucrând.

shogom

La A0 cu DN1 se lucra la armarea supratraversarii principale.
De asemenea, in zona erau camioane cu asfalt.
N am mai avut de ceva vreme film cu A0N2, daca se va face peste 2-3 saptamani e posibil sa vedem ca e gata de dat in circulatie :D

minisoferul

Este o scurta filmare de ieri duminica pe youtube cu parte din lotul Aktor si lucrau timid la terasament si se lucra la relocarea unei conducte si o alta pregatira. Timid mai misca dar greu tare. 

PaulS

Quote from: shogom on October 30, 2023, 11:42:45 AMN am mai avut de ceva vreme film cu A0N2

Este o filmare din data de 29.10.2023 de la Alberto Costea Infrastructura Romania.


RazesIesean

Eu tot nu inteleg cum de se aproba proiecte unde banda de urgenta se transforma in benzi de accelerare/decelerare.
Ce se intampla daca se apare o defectiune la un auto in acele zone, se intra pe prima banda a autostrazii?
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

carutasul

^^ dacă te referi la filmarea DASH CAMERA cred că o chestie semnificativă e că era ceva asfalt de probă cred că fix în zona pe care am pozat-o eu săptămâna trecută...Sper să le iasă probele bine măcar :)

panda_no 5

Am vazut pe canalul de Youtube Alberto Costea Infrastructure Romania filmarea de pe A0N L2 - UMB.
La cum arata in data de 29.10 nu vad ce i-ar impiedica sa termine portiunea intre DN1 si A3.
Mai sunt 30 de zile, de lucru mai au la pasajul A0 peste DN1 si la pasajul A0 peste A3. La acest pasaj e finalizata betonarea cap-coada, nu imi dau seama daca au si hidroizolatia.
Parca in filmari anterioare i-am vazut ca lucrau si la hidroizolatie.

Geri

Quote from: Ionut on September 25, 2023, 12:46:58 PMNu. Din ce se aude în târg, pe cel neînceput vor să-l concesioneze și să facă acel concesionar ce vrea acolo. Probabil se decontează cumva și cu UMB. Nu e o idee rea, însă dacă va sta ani întregi fără un concesionar... pățim ca prin alte părți.






Powered by API/PUM imgur uploader


Nici macar la stadiu de asfalt/beton, sa poata fi folosite doar ca parcare fara servicii pana vor fi concesionate.

mitsu

N-am vazut marcaj mai criminal ca pe A3, la intersectia cu A0, sensul spre Bucuresti. Practic, te muta de pe un sens pe altul - de pe dreapta catre stanga - prin niste marcaje galbene care fac dreapta... iar in portiunea de trecere pe celalalt sens nici nu e loc de doua masini in paralel. Pur si simplu criminal - si e opera UMB acolo. Si nu e de ieri (ieri am trecut iar pe acolo si mi-am amintit), e de saptamani asa.

survola

Confirm și eu marcajul de sub pasajul în lucru care te duce pe benzile blocate.

IonutP

Aveți idee dacă anul ăsta o să vedem vreo grindă pe A0 sud lotul 3?
Au dat comandă de grinzi? Sunt probleme la producție? Sunt probleme la preț? Nu au bani? Unde e problema...au foarte multe structuri unde ar putea pune grinzi chiar maine.

Ionut

Mai e timp, unde te grăbești? Sunt la 50%, vrei 100%?