Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 14 Guests are viewing this topic.

carutasul

Poate și la Caracal, unde a întors căruța cu ... :)
Cum ziceam, pentru mine personal nu e mare problemă, dar cred că era util așa în general că poate mai degrevau giratoriul din Bragadiru. În fine, mă gândeam că din două poduri o fi o variantă și pentru operația asta, așa cum mă gândeam la Otopeni că dacă ai două poduri mari poți să rezolvi toate variantele fără conflicte de trafic dar în realitate n-a fost așa și tot a rămas destul conflict cât să blocheze centura...

Duta C

Stai sa-i preia intrakat sa vezi viteza luminii la aktori.....vor deveni regizori! >:(

TibiV

...viteza luminii stinse...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panzer

Foarte buna asta cu Aktorii care devin regizori!  :lol:
Alti regizori (pt ca ei doar regizeaza) sunt Pizzarotti care s-au gandit sa se mai promoveze un pic in ZF zilele astea.

QuoteConstructorul s-a specializat în lucrări complexe de infrastructură rutieră, aeroporturi, baraje, proiecte industriale, construcţii feroviare, rezidenţiale şi spitale

pelan87

Au aparut 2 filmari noi de la @adix (Alberto Costea):

A0 Sud Lot 1 - Asfaltari zona Glina-Balaceanca, 19.10.2023:




A0 Sud Lot 1 - Nod A0-A2, 19.10.2023:


pelan87

Si o filmare de la Ionut Ivasca de pe lotul 2 A0 Sud, nod rutier A0-DN5, 18.10.2023:


survola

S-au apucat serios de asfaltări, se vede.

carutasul

Și la Dn6 au asfaltat (primul strat) bretelele de urcare/coborîre. Pare că au prins un pic de elan, să sperăm că îi ține, pe măsură ce frontul de lucru se micșorează ar trebui să crească și viteza  :)

shogom

La A0 cu Dn1 se pun predale pe supratraversarea principala.
S a terminat de turnat ultimul sfert de con de la cea secundara.
S au mai trasat marcaje, e agitatie aproape in fiecare zi.
1 decembrie pare chiar real.

Xed

^ Si ieri faceau acelasi lucru. Estimez ca era o echipa de vreo 30 de muncitori care lucrau la predale si in jur.

mike_us

Quote from: shogom on October 22, 2023, 09:59:00 AM1 decembrie pare chiar real.
@shogom Tu zici de UMB ca se vorbea de turci in mesajele de dinainte si e un pic de confuzie.

shogom

 ^Da da, de UMB. La A0 cu DN1.
Despre greci si turci nu prea mai vorbesc ca nu inteleg nimic din ce/cum lucreaza.


ultras_30

Si la nodul cu dn 4 au asfaltat ieri si astazi.

danutzu_1069

#7768
Adica asta:
De la Ionut Ivasca
Autostrada A0 Part 4 \ Nod Rutier DN4 Oltenita 19.10.2023


dar si asta:
Autostrada A0 Part 5 - Pasaj DJ401 Berceni 19.10.2023


(n-ar fi rau sa vizionati pe youtube si sa dati "like" acolo, nu aici...)

danutzu_1069

In filmarea de la Berceni a proape a surprins momentul trecerii de la actuala deviere, pe urmatoarea....sicana..
Daca nu ar fi fost in intarziere... mai asteptau sa fie gata pasajul... dar asa, prin noua deviere, pot finaliza sub pasaj ssi sa faca legaturile, pana la nivel de asfalt...