Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Sergiu25

Pe DC101 de ieri se circula pe traversarea peste A0, nu am poze ca am trecut seara tarziu.

cao_vali

Astazi 14.10.2023 orele 14 se lucra la o noua deviere la Berceni, tocmai ce asfaltasera, parea ca se lucreaza peste tot, era ceva forfota.

Ionut

Nu știu când voi avea timp azi-mâine să fac filmarea completă de pe DN6-A2 de ieri. Dar e 100% clar, pupăm doar DN5-DN6 chinuit, prin decembrie. Rușinos.[/b]

Sneak preview. Ghiciți unde. :)








Ionut

Spuneți-mi de unde vreți o poză-două, ce vă roade tare.

Tavi

#7684
Cele două noduri? De-acolo sunt pozele.
De interesat ne interesează T3  :D

Ionut

Doar unul. :)
Pozele de mai sus sunt de la A0-DN6.

horatiu.cosma

Ultimele două par de la nodul cu DN5. Pare că mai e de lucru la mărunțișuri, va fi cu emoții chiar și DN5-DN6.

carutasul

Da, prima e din "Grecia" respectiv dinspre lotul Aktor, dar ultimele sunt de la Dn5, se vede și firma "Mihai Trans" care e în parcarea de lângă.
Mai e o filmare de la Dash Camera care încă nu a fost pusă aici unde se vede că (în sfârșit) au dat drumul la supratraversarea de la Dărăști, dar nu și la Dumitrana, mai au și la astea ceva de bibilit (celelalte trei sunt mai de mică importanță dar trebuie deschise și ele în final)  dar să zicem că timp ar fi, tot la noduri mai sunt mai multe de făcut. Nici nu mi se pare foarte importantă o deschidere până la Dn4, important e să ajungă cât mai repede la A2 :) 

TibiV

Filmarea lui DASH CAMERA RO: A0 SUD LOT 2 -- DC101 - (3 KM) - spre E70 (14.10.2023) 4K HDR ✈️ PART 10

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

^^ Da da, aveți evident dreptate, sunt de la DN6 și de la DN5, am încurcat eu borcanele cu fișiere, am vrut să pun doar de la DN6 și apoi DN5 dar le-am pus pe ambele. :lol:

Au stilul ăsta că lucrează peste tot și nicăieri. Probabil mută echipe mici de colo-colo. Avansează un pic într-un loc dar în altă parte se oprește tot. Nu au forță, nu au nici management.

Rușinos să dai în trafic 10 km, ~1/3 din  cei 33 km cu 1 an întârziere față de promisiunile războinice din 2021 și cu vreo 9 luni după termenul contractual. Vorbesc evident strict de DN6-DN5.

Ionut

T3 nu avem filmat, doar T1+T2. Deci dacă există solicitări speciale, bag poză.

survola

Nodul cu DN4, dacă se poate.
Și podul peste Dâmbovița.
Mulțumesc!

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [13 OCT 2023] Autostrada A0 sud lot 1 intre pasajele Oltenitei si Berceni. Alsim Alarko

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

@Ionut  Noi mulțumim oricum pentru poze indiferent de unde ar fi :). Și mie tot așa mi se pare, că lucrează foarte dezlânat, supratraversările alea dacă se apucau le finalizau pe toate într-o săptămână. Acum nu știu, poate unele sunt subcontractate, nu îmi dau seama, principala întârziere mie mi s-a părut că provine tot de la aceste supratraversări, vara cealaltă au făcut câțiva "tumuli" care au stat așa câte o lună-două ( și i-au făcut pe rând, nu unul după altul ci la intervale mari). Din cauza lor nu au asfaltat sub poduri și din cauza asta au întârziat și cu finalizarea, că dacă aveau asfalt sub poduri puteau veni cu uzura, parapeți etc "întins". Poate o exista o explicație la nivel intern, din afară pare inexplicabilă lipsa asta de coerență...

horatiu.cosma

O vorbă din popor zice că dacă poți explica ceva cu pură incompetenta, nu căuta răspunsul mai departe.