News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 13 Guests are viewing this topic.

naivu

Sper să le iasă! Mi se pare aproape imposibil să nu le rămână vreun bibil de făcut și după Crăciun.

carutasul

oricum mai au și celălalt lot deci va trebui să mai lase niște oameni prin zonă dar nu cred că mai rămân lucrări mai mari...

Bachus01

Avem o factura de 71.042.306,99 emisa de CCC pe Lot 3 A0 nord. Este avanasul sau proiectarea ?

Avem sanse sa vedem ceva miscari pana la sfarsit de an ?

Ionut


razvan96


alecu26

Avansul pentru proiectare chiar. Daca e contract cu 2 avansuri.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

Ia exact 2 secunde să verificăm pe google valoarea contractului (397 milioane fără TVA) și să constatăm că e avansul pentru întreg contractul.

mike_us

Ce pârghii are avea beneficiarul (CNAIR) sa convingă chinezi sa prioritizeze bucata pina la DN2 odată ce contractul e deja semnat?

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea:

- [04 OCT 2023] Autostrada A0 Sud parcare scurta durata km 64+500 si Channel bridge km 65+220 - 65+260

- [04 OCT 2023] Autostrada A0 sud lot 1 - Pasajul Berceni. Alsim Alarko
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

La pasaj Berceni peste A0, nu prea vad sa fie loc pentru bucla ce intoarcere, pe sub pasaj, pe partea cu loc. Berceni...
Sunt cateva case pe partea dreapta, cum se intra in localitate, care au acces din drumul principal....

montaniardul

^^Se va scoate asfaltul la traversarea provizorie sau se va acoperi (minutul 2:55, video nr.2)?

danutzu_1069

Se decoperteaza, si asfaltul si ce este sub el, se reface terasamentul, etc...

TibiV

3 filmari de la DASH CAMERA RO:

- A0 SUD LOT 1 -- DJ401 - 2.75KM spre Strada Lizierelor (01.10.2023) 4K HDR ✈️ PART 06

- A0 SUD LOT 2 -- DJ401A - 2.2 KM spre Strada Lizierelor (07.10.2023) 4K HDR ✈️ PART 07

- A0 SUD LOT 2 -- DJ401A - (3.1 KM) - DN5 (07.10.2023) 4K HDR ✈️ PART 08
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Xed

Ieri (duminica) am avut drum inspre Comana si am putut observa ceva miscare la Alsim la nodul cu DN5, pe pasajul principal.

carutasul

Azi, tot de pe DC20 se vedea că au apărut și indicatoarele "mărunte" (presemnalizarea nodului DN6, un spațiu SOS). Bretelele neasfaltate de la DN6 erau pline de mormane de nisip deci probabil se pregătesc în curând pentru stabilizat. Pe DC20 nu a apărut nimic nou, mă gândesc la parapeți și hidroizolație¸asfalt, că în rest nu mai e nimic de făcut în zona asta, doar marcajele dar alea bănuiesc că le fac într-o zi pentru toată bucata DN6-Dn5...