Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

carutasul

Aktor sunt ăilalți :)
Nu e vorba de fan-club aici dar de-a lungul timpului au apărut multe din astea și s-au dovedit exagerate. A fost una cu terasamentul, până la urmă era vorba de niște sute de m pe care i-au reparat, țin minte că au și înlocuit niște asfalt, prima dată nu le-au ieșit probele dar în final a mers. Pe de altă parte presupun că au avut și firmă de supervizare care ar fi trebuit să se sesizeze dacă lucrurile ar fi stat așa de rău. La fel și la Brăila, sunt sigur că au infiltrații, e și document oficial, dar astea sunt chestiuni inerente de șantier care se remediază. Ce nu se poate remedia e anul în plus în care nu am circulat dar asta e :)

danutzu_1069

Ca sa nu mai spun ca, panourile in consola, sunt facute conform proiect aprobat... Deci, fura turcu?
Inclusiv amplasarea este cf proiect...
M-a amuzat si vorba aia "... a iesit la jumatate de pret..."  :lol:  :lol:  :lol:

reed

Shogom, pot sa fiu ce fan club vreau eu, chiar si a Aktorilor. E usor de facut remarci cand judeci calitatea unei lucrari probabil doar de pe canapea din videorile din drone.

survola

Din ultima filmare, e aproape totul gata până la minigiratoriul din bidoane.
Așteptăm asfaltarea pe supraversare și revenirea DN4 pe traseul inițial.

shogom

Doar remarcam aparitia unui alt fanclub cu alta deviza, fiecare sustine pe cine vrea.
Mi s a parut amuzant pentru ca pana acum era " ce daca are dom le denivelari  macar a predat la timp( fanclub UMB)"
Astialalti zic" ce daca au intarziat 1-2 ani, macar nu are trambuline".
Propun uniunea( ca tot e la moda) celor 2 fancluburi ca sa fie si la timp si fara denivelari. :D

carutasul

Asta e ca aia cu tu ești frumoasă, eu deștept, hai să facem un copil :)
Dar dacă iese invers, și târziu și cu denivelări?
Chestiunea e că nu ai ce să îi faci, nu poți da timpul înapoi. Am avut proiecte care au durat așa de mult că și lotul Aktor pare făcut repede în comparație :)

Breezzer

Mai pe înțelesul lor, v-ați păstrat reputația așa cum vă cunoaște mai toată Europa - M A T R A P A Z L Î C U R I

La finalul reportajului, a apărut și DE NIMIC HABAR Șerbanescu - cu mai multe explicații și argumente de toată jena!

Întrebarea mea este....dacă din cauza unui semn de circulație "hopa-Mitică", produce un accident cu victime, CINE ESTE DE VINĂ DOMNULE ȘERBĂNESCU?

Apucă-te de altceva prietene! Nu ai ce căuta în CNAIR și nu ești singurul!

mirceaeliade

Cand faci pe ieftin, la calitate de ieftin iesi.  Totusi, macar pe Buc-Ploiesti UMB cred ca a reparat pe garantie o buna parte (au mai lasat vreo 2) din trambulinele aparute la poduri. Probabil ca in vreo 3-5 ani vor reveni sa repare cate ceva.  Macar 120 km/h e mai ok decat cozile care se faceau uneori pe DNCB alaturat.

adix


Puffyk 1

Stiu ca este usor sa vorbesti din fata monitorului dar....mi se pare ca totul merge cu frana de mana trasa! De la 31.12.2023.... sunt sanse ca nici in martie sa nu fie gata!Asta este!

mike_us

^ Din ce se vede in filmări daca vorbim de DN4-DN5 sunt șanse sa fie gata într-o luna.

Claudiu T.

Mie mi se pare ciudat sa ai panourile alea fonoabsorbante in dreptul bretelei de intrare pe autostrada. Nu vezi nimic.
Stiu ca trebuie sa tii banda de incadrare ca sa "iti iei avant" si sa ajungi la aceasi viteza cu cei care sunt deja pe A0 dar nu vezi nimic inainte sa intru pe banda de accelerare. E aiurea.





Powered by API/PUM imgur uploader
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

reed

#9192
Am mai văzut ca la pasaj au instalat panouri fonice înăuntru ... :o





survola

Puteau pune panouri transparente.

pasa_andrei

A0 Nord - Lot 4 - Organizarea de santier


Enjoy!