News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

slartibartfast

Apropo de calitatea unui lot de A0 livrat recent, am trecut săptămâna asta pe A0N2, lotul UMB. Valurile ca valurile, dar rosturile de dilatație de la pasajul peste DJ200B te pocnesc destul de puternic la 120 km/h.

adix


oneLess

#9152
^^, ^^^
Realizați cred colegi, că turcii pe A0 au tasat cel puțin un an în plus față de UMB și terasamentul și nervii noștrii !? La Aktor o să fie coală asfaltul  :) ! Și nervii nepoților noștrii !

pasa_andrei

#9153
A0 Sud - Lot 1 - DN5-DN4- Puncte importante.

Ma hazardez sa zic 15.03.2024 urmatoarea inaugurare pe A0 Sud.



Enjoy!

carutasul

da, pare aproape, au turnat plăcile de racordare la drumul agricol și au hidroizolat pasajul de la DN4, "în linie dreaptă" cum zice presa :)

dr4qul4

cu ce au hidroizolat pasajul DN4? Epoxi? Nu cred ca am mai vazut solutia asta pana acuma (la autostrazi)!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

miahi

Posibil sa fie aceeasi tip de hidroizolatie ca la Braila ( dupa culoare ), dar UMB pe DX12 si nu numai foloseste de ceva vreme doar hidroizolatie "lichida" nu membranele bituminoase standard ...

mdragos

E rosu aprins culoarea, sigur e hidroizolatie. Doar trebuie sa fie acceptata de verificator. Nu toarna chiar ce vor ei.

adix


pasa_andrei

A0 Sud - Lot 1 - DN4-A2 - 25.02.2024

Primii cativa km sunt aproape de inaugurare, dar cand ajungem in zona nodului A0-A2 descoperim multe lucrari ramase de executat.

Asa ca August 2024 este estimarea mea inaugurarea acestui ultim tronson al companiei Alsim-Alarko pe A0.


Enjoy!

Breezzer

Salut colegi  :D

Dupa vizionarea filmarii de mai sus, parerea mea este ca AKTOR o sa termine in vara anului 2025! Plus/minus 3 luni

Ma contrazice sau ma aproba cineva?....

O zi placuta

dumbravaandrei

Sigur +3 luni, ca nu vad ceva care sa duca la -3 luni... In locul CNAIR, as mai da un certificat acum, apoi reziliere imediata si pana in octombrie relicitare ca sa fie sigura vara lui 2025. Macar scapi de astia ...

In pastele ei de treaba, numa la DN4 Alsim are mai multi oameni si utilaje decat astia pe tot L3...

Sorinus

Pai ce mai au? Dacă asfaltează pana la 1 mai, și 2 luni pt bibileli, tot ar trebui sa termine pana la 1 Iulie când începe efectiv sezonul. Hai 15 Iulie, primele blocaje pe A2 încep după 15 Iulie.

nohablaespanol

Observ ca pe DN4 pe portiunea cu 2 benzi/sens de pe pasajul peste A0 nu avem despartire fizica a sensurilor de mers. Asta ne mai trebuia intr-un nod trefla construit in anul 2024...

survola