News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut

Ieri am filmat A2-DN5. Filmarea e disponibilă 24h exclusiv pe Patreon.

Coperta:


Costi

 Modificarea proiectului de la podul peste DC125 si peste apeduct este aceea ca nu se va mai face podul metalic, greoi, complex si greu de adus in santier cu o singura deschidere si se va face un pod pe grinzi din beton armat, ca toate celelalte, asimetric, cu inca un rand de piloni pozitionati intre apeduct si DC125.
 Modificarea nu se datoreaza, cred eu, celor de la Aktor, ci celor din CNAIR, care s-au trezit in timpul lucrarilor ca vor sa faca si aclo nod rutier, nod foarte bun dealtfel, pentru ca mai ia din traficul care va exista pe cel din Bragadiru, zona oricum extrem de aglomerata. Nodul se leag si cu alt proiect din Clinceni - ,,Realizare drum de legatura DNCB- DJ401A- A0 cu reabilitarea strazilor Gladiolelor si Zambilelor, modernizarea strazilor Intrarea Solariilor, Solariilor si Clinceni- Ordoreanu si realizare pod nou peste raul Ciorogarla in comuna Clinceni."
 Cred ca acesta este si motivul pentru care grecii nu se grabesc deloc.....

Daca are cineva alte informatii, il rog le spuna. Ceea ce am scris eu este doar parerea mea.

Ionut

Tot ieri am filmat și la Aktor. Erau în teren, dar slabă mișcarea. Dacă nu reușesc să mărească ritmul semnificativ, 2024 devine misiune imposibilă în câteva luni.

Video este disponibil 24h exclusiv pe Patreon.



Arde ceva pentru 24h prea tare cât să nu puteți aștepta?

oneway

^Neahh, asteptam noi de 2 ani sa se apuce de munca... ce mai conteaza 24 de ore ? :((
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

vladg

Pare ca in Padurea Raioasa au marcat intersectia drumului de acces la UM cu A0.
Se vede banda de plastic si o decopertare mica.
Oare sa se apuce de defrisare?


danutzu_1069

Ar fi bine sa faci referire si la lotul in discutie, nu de alta dar sunt 3 loturi la care inca nu au inceput lucrrile (ce a facut UMB inzona Cernica nu cred ca se considera inceput de lucrari...)

Deci, ca sa revenim la postarea ta, faci referire la A0N1, al celor de la pizzaroti... la care se cam termina perioada de proiectare.

vladg


paulmare

^ la Cernica sunt doar plauri, ce insule doamne iarta-ma sa faca UMB acolo - nu e ceva care sa fie doar in Delta, si la Snagov de exemplu este plaur, unde este stuf o sa fie si plaur

Ionut

Filmare completă A0 Sud lot 1 lot 2, nod A2-nod DN5. Alsim Alarko. 2 martie 2024.


survola

Vești bune la minutul 10:00.

Ionut

Da, arată bine nodul DN4. Să vedem, poate poate final de martie, deși nu cred.
Aș paria pe 10 aprilie, la cum îi știu pe turci.

danutzu_1069

La sfârșitul săptămânii (cred/sper) sa se dea în circulație pasajul pe DN4 peste A0. Probabil astăzi, la ora asta asfaltarea este finalizata, dar mai trebuie aparatele de rost....
In rest totul pare sa fie gata (în ceea ce privește pasajul), pentru restul.... eu zic (încă odată) încă doua săptămâni pentru darea în circulație pe A0, pana la DN4.

raulbogdan23

Da pe cel cu bicicleta pe A2 l-ati vazut? Zilele trecute era unu cu trotineta pe la TV prins de politie.

adix


akacrys

#9224
^^ la min 2:00, groaznic.. Sa mergi cu bicicleta pe autostrada si pe deasupra si intr-o zona in constructie :o  inconstienti..