Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rocklee

imagini cu traseul cf....de deasupra intrari in tunel...





















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee


rocklee

imagini din tunel ...unele mai reusite altele mai putin....lumina din interior era mai slaba ....totusi vorbim de un tunel in care ..''oficial'' nu este utilat ... :)
























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee


rocklee


dupa ce am parasit tunelul am luat la pas distanta dintre tunel si locul de unde incepe  partea celor de la strabag....






























Powered by API/PUM imgur uploader






nenea_hartia

 :jawdrop: Cel mai frumos reportaj de pe feroviar! Mulțumesc tare mult, @rocklee!

NGC

Gata cu reportajul? Pot sa vin si eu cu noutati de pe frontul de est? :D

NGC

"Executie lucrari aferente obiectivului: ,,Reabilitarea liniei de cale ferata Brasov – Simeria, componenta a Coridorului Rin - Dunare, pentru circulatia cu viteza maxima de 160 km/h, sectiunea Brasov - Sighisoara, Subsectiunea 2. Apata - Cata""

Quote from: NGC on March 12, 2019, 02:16:55 PM
Quote from: NGC on February 18, 2019, 09:08:53 PM
Quote from: NGC on February 02, 2019, 10:05:23 AM
Quote from: NGC on January 23, 2019, 02:50:17 PM
Astazi s-a incheiat oficial etapa de evaluare financiara.

Quote
Bucureşti, 23 ianuarie 2019

Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA a desemnat câştigătoare oferta depusă de Asocierea Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ș. – Makiol Inșaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ș.pentru procedura de licitaţie publică privind modernizarea subsecţiunii Apaţa - Caţa, aflată pe secţiunea Braşov - Sighişoara, componentă a Coridorului Rin - Dunăre.

Oferta financiară a Asocierii Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ș. – Makiol Inșaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ș este de 2.850.163.157 RON (fără TVA), contractul de achiziţie publică urmând a fi încheiat şi semnat de ambele părţi la finalul perioadei legale de contestaţii.

A ajuns la destinatie contestatia consortiului AKTOR + ALSTOM + ARCADA, in urma desemnarii castigatorului.

Nu uitati ca mai avem 2 contestatii la care asteptam deciziile.

Cele 2 contestatii sunt cele de mai jos, iar la una stim deja deznodamantul.

Quote from: NGC on February 15, 2019, 08:56:35 PM
Pentru FCC + ASTALDI am avut o amanare pana azi, dar acum avem decizia.

[...]

Asadar, oferta FCC + ASTALDI trebuie reevaluata.

Pentru contestatia asocierii PIZZAROTTI + ICTAS avem termen nou in 06.03.2019.

Noutatea este ca in urma desemnarii castigatorului, pe langa contestatia consortiului AKTOR + ALSTOM + ARCADA, mai avem acum si o noua contestatie de la asocierea PIZZAROTTI + ICTAS.

Din cauza ca avem si recursul de la CAB pentru contestatia anterioara a asocierii PIZZAROTTI + ICTAS, solutionarea celor 2 noi contestatii (in urma desemnarii castigatorului) de la CNSC s-a suspendat pana avem decizia de la CAB.

Avem decizia CAB pentru contestatia anterioara a asocierii PIZZAROTTI + ICTAS.

11.03.2019

Quote
Tip solutie: Recurs (alte soluţii)
Solutia pe scurt: Respinge ca neîntemeiată excepţia tardivităţii. Respinge plângerea ca neîntemeiată. Admite cererile de intervenţie accesorie. Definitivă. Pronunţată azi, 11.03.2019 în şedinţă publică.

Cele 2 contestatii depuse la CNSC dupa desemnarea initiala a castigatorului au fost respinse. Este vorba despre contestatiile asocierilor AKTOR + ALSTOM + ARCADA si PIZZAROTTI + ICTAS.

Pregatiti-va de CAB. ;)

dan tm

Sint citeva poze in care plasele nu sint acoperite in totalitate de  beton, e firesc sa ramina asa pina la o prelucrarre ulterioara?

Sau deja a aczut betonul de pe ele?