Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 6 Guests are viewing this topic.

marinul

Acum vin eu cu niste poze triste  :D

Pe Chiribis - Suplacu de Barcau in zona Margine














Powered by API/PUM imgur uploader

unele alunecari sunt mai vechi dinainte de 2016, altele mai recente


PlayStation

Ultimele poze sunt nasoale rau
Alea erau gabioane?

marinul


hefaistos

Alea nu-s alunecari. Intreaba la UMB ce e aia o alunecare.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Cristian 74

A3, Nușfalău-Suplacu de Barcău, lot filmat complet azi.

Kitz

Eu sincer nu mă așteptam poate nici la jumătate din mobilizarea lui Nurol pentru acest tronson, chiar dacă au și destui subcontractori. Trebuie urgentate neapărat loturile spre graniță, altfel lotul acesta va rămâne mai mult pentru traficul local, deoarece știm că lotul cu Meseș va mai dura ani buni până la finalizare.

ijwtsh

Multumim de filmari si poze Cristian si Marinul!

De prea mult timp asteptam sa inceapa si Biharia - Chiribis si Chiribis - Suplac... asta e bataie de joc.

marinul

Chiribis - Suplacu de Barcau filmat complet



EugenRo

^ Si in regie proprie daca facea statul cate 5km/ an de cand l-a reziliat Sova si era gata pana acum...   :headbash:

danvoicu

Sa vedeti voi daca nu vor lua si dealurile astea de langa viaduct in jos. N-am inteles niciodata proiectul asta complicat inadins ca sa nu se poata face sau sa fie facut cu eforturi uriase. Imi e sila vorba lui Eminescu.

danvoicu

Ce hidosenie imipare acum acest inutil viaduct. O fi costat mai putin decat un tunel de 500m?

hvm

voi dacă sunteți plătiți la mc veți face un proiect care presupune milioane de mc excavații sau zeci de milioane? asa a făcut și Bechte, varianta cea mai scumpa.. di care sa pună probleme guvernului ca să ia bani pe stat degeaba ..
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

gicu

^E adevarat ca s-a făcut varianta ceaa mai scumpă, dar Gilău - Câmpia Turzii rămâne cea mai de calitate autostradă făcută în România până acum.

Referitor la alunecarea de mai sus, era de așteptat. Acolo cota săpăturii este mai jos decât cota finală a drumului, așadar peretele de gabioane e mai înalt și mai încărcat decât înălțimea finală de lucru. Mă mir că apar doar acum alunecările astea.

adrian sibiu

Salutare tuturor  !
Ieri am facut o incursiune pe A3 Nadaselu-Zimbor ,aveti o primă filmare din zona joncțiunii cu A3 și dealul excavat de lângă Nadaselu !
Enjoy !



paulmare

abia la 9.30 se poate deschide filmarea lui adrian  - pauza de cafea :)