News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 38 Guests are viewing this topic.

pentium10

La Campia Turzii se lucra azi la ora 20:00, a aparut si un cofrag in plus, si elefantul e pe pozitie.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

La Nodul Iernut / Lidl din teren arata ca razboi, inca sunt cote sub 1-1.5 metru

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

perded

Si ieri pe la ora 20 la Ranov tot se lucra in mai multe locuri, dar ritmul de lucru e asa de micut incat mici diferente de la saptamana la saptamana.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

GML

@pentium10, inca sta casa de langa pod, la Iernut? Care trebuia parca demolata.

ciprebbe

Nu mai trebuie demolat nimic. Ce vezi tu e o sura/grajd ramas pe pozitie. Am impresia ca zgarcitii din companie nu au despagubit decat casa si terenul de sub pasaj restul ramanand omului in proprietate.
Dincolo spre Tarnaveni e foarte bine ca amenajeaza si intrarea/iesirea de pe bucata de drum care se va infunda in autostrada. E o chestiune de timp pana vor aparea acolo ceva hale plus ca e nevoie sa ramana acces la terenurile din zona.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Skynick

O sa fie cerere mare de macaralale pentru ridicat grinzi in lunile urmatoare  :lol:

Bulwyn

@cristi deme pentru Straco nu ai ceva vesti bune cu ridicat grinzi? ma gandesc ca nu s-ar fi reapucat la Campia Turzii de pile daca nu planuiesc sa ridice grinzile de acolo si probabil la Hadareni :hm:

Cristi Deme

e liniste in acest moment la Straco , la Rasnov se vor monta din 23/24 iulie aprox

ciprebbe

E liniste la ridicari ( nici nu cred ca vor misca ceva, curand) pt ca in rest la Chetani sunt info ca au inceput asternerea BSC-ului......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laszlo.robert

Mîine este 15 iulie, parcă trebuie să  intre Strabag în teren, se vede ceva mișcare în zonă?

Hercule

Sambata am mers pe traseul Iernut - Cerghizel, a aparut un panou Strabag pe o parte a drumului si pe partea cealalta sunt niste valuri de pamant proaspat rascolit. Ar fi cam 2 valuri de 20x3m si sunt destul de inalte (aprox 1m). Locatia ar fi in zona supratraversarii autostrazii de DJ. Din mers atat mi-a sarit in ochi, in rest nimic. La inteparea in DN in zona Metro nici o miscare, s-au taiat cativa arbusti acum vreo 2 saptamani si atat.
Deșteaptă-te române!

ivladbogdan

Am trecut si astazi pe la Chetani pe la ora 15.
Au refacut marcajele provizorii pe DN, iar politia rutiera dirija traficul impreuna cu oamenii de serviciu. Cum trebuia sa intre/iasa o basculanta Marcu, opreau tot traficul.
Mobilizarea este in continuare la cote inalte de tot si din ce am vazut, au aparut si utilaje Straco pe santier  :o.
Cred ca se pregatesc pentru urmatoarea etapa, pentru ca erau niste utilaje care curatau toate buruienile de pe viitoarele bretele din nod si din santuri.

teoneo

Lucrări sens giratoriu de la nord de A3, de lângă depozitul regional Lidl.
Filmari din 11.07 (sens A3 - Iernut) și din 13.07, la întoarcere, pe întuneric (sens Iernut - A3).



teoneo

Poze din 12.07 de pe lot Astaldi/Max Boegl. Pasaj de pe autostradă peste (fostul) DC95 (sau peste DJ107G deviat). Cu fața spre Gheja, dinspre Luduș.









rambleu nordic; vedere spre Chețani




dinspre Gheja, spre Luduș



teoneo

Același rambleu, de pe aceeași parte. Vedere spre Târgu-Mureș.



Detalii rambleu.


De sus.






din nou, spre est.