Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 13 Guests are viewing this topic.

trifuhoria

E la fel cum la Sibiu ai A1SB (practic cred ca se refera la faptul ca acel segment e considerat centura localitatii)

marinul

Cateva vesti si poze de pe Suplacu-Bors

S-a instalat statia de betoane la Chiribis, dar prea multe utilaje parcate la ora 12 amiaza :( , in rest intre Chiribis si Biharia nu prea am sesizat miscare decat la fel utilaje si camioane parcate. In spre Suplacu de Barcau nu am fost, posibil in partea aia sa fi fost mai multa miscare, dar v-om afla in curand ce e si pe acolo 





s-a continuat cu decopertarea filmata cu drona  pana aproape de acest pasaj de la Chislaz



in continuare spre Biharia mai sunt cateva portiuni cu decopertari in dreapta DN19e



pe urma se trece pe partea stanga a DN19E





Decopertari care incep din DN1P

Vedere spre DN1P (ungiul opus fata de poza postata de lupulalb)



vedere spre Biharia



dincolo de deal vedere spre Chiribis



pana aici adica km 41, vedere spre Biharia



mai departe din DJ767A undeva pe la KM 42 vedere spre Chiribis, se vad tarusi care i-am marcat eu cu cercuri rosii



si mai in stanga viitorului terasamentului altii, probabil aici sa fie drumul tehnologic sau au alta semnificatie?



Cam atat, va urma






Ciprianul

Ajung eu la sfârșitul săptămânii viitoare și merg pana la Dolea sa vad ce se mișca în zona aia. Mersi de informații marinul@
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

aldocan

#10998
Quote from: vancouver on October 05, 2016, 12:07:21 PM
Eu sunt sigur ca Tg. Mures - Sighisoara - Brasov se va face la un moment dat.
Just gandit. Si cu Sibiu-Brasov finalizat o sa atraga mai mult transportul greu din Moldova la care Sibiu-Sebes o sa ajunga un infern.

TibiV

Cine imi da un link pentru planurile "la zi" dupa care se lucreaza acum la A3 km 0 - km 3+325 ? Adica intrarea in Bucuresti.
Am tot scotocit, dar nu dau de ele... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


elphax

se stie de mult ca Oradea are un primar destept si capabil. acolo se vrea zona metropolitana , nu autostrada prin oras cum s-a facut la Arad. Centura orasului nu acopera zona de nord, acolo va fi autostrada si un drum din oras ( probabil de la centura) este cea mai practica varianta
oricum cred ca e cam tarziu sa se mai schimbe traseul autostrazii

AdrianB1

Quote from: vancouver on October 05, 2016, 12:07:21 PM
A1 Sibiu-Sebes va ajunge extrem de aglomerat, pentru ca va fi folosit cam de toata lumea in toate directiile. Asta mai ales dupa finalizarea A1 Pitesti-Sibiu. Iar dupa finalizarea Bucuresti-Brasov-Sibiu inca o data traficul va creste. Ambuteiajul de la Sebes din oras de acum 5 ani va fi ambuteiajul de la Sebes de pe autostrada.
Nu e mai simplu si mai ieftin sa se faca a 3-a banda pe Sibiu-Sebes si sa se faca nodul de la Sebes la capacitate mai mare (2 benzi unde e cazul, incadrari mai lungi etc)?

Ionut

^ Discutam de acest obiectiv pe thread-ul de centuri rutiere, aici.

Ionut

Se face descarcare in capat, in zona Mihaiesti-Topa Mica. Sper.

ciprebbe

Inca nu e prevazut, dar speram sa se faca in final sau sa se scoata urmatorul lot cu nodul la 12km(Zimbor), altfel o sa fim de rasul lumii.
Poate termina Maltauro inaintea podului de la Gilau.....sa vezi atunci scandal..... 12 luni au executie? (imposibil in teren)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut


ciprebbe

0 sanse pt 12 luni mai ales ca am vazut pe unde sunt cocotate gropile arheologice  si e relieful asemanator cu cel al UMB-ului.
Si pt final de 2018 am emotii, dar sa fie intr-un ceas bun iar Egis-ul sa nu se dezminta.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vladb

Mi se pare mie sau esti pesimist in legatura cu podul?! Si la informatiile la care ai acces, nu prea imi suna a buna... Sunt ceva noutati...ce pot fi spuse? Mersi anticipat

ciprebbe

L-au intors iara....... ping-pong...ping-pong.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe