Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 26 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma


ciprebbe

#8806
^^ Traseu TGM-Ungheni-Ogra

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg47966#msg47966

Ogra-C.Turzii

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg47203#msg47203

Cu mentiunea ca pe Ogra-C.Turzii pot aparea mici modificari (insa in mare cam asta e).

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

danutzu_1069

Stiu ca in OpenStreet e destul de bine trasat. Am lucrat si eu la desenare dupa niste planuri.

MRS

Noi masuratori la Popasului ieri pe ploaie. Nici o alta miscare, cu exceptia unui "dezvoltator" care lipeste blocuri/case de autostrada  >:(


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

horatiu.cosma

Saptamana asta m-o enervat F5-u, asa ca I-am pus gand rau. Mult succes tuturor :).

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

horatiu .....date jos din masina si ...mai murdarestete putin pe picioare .... :D :D

danutzu_1069

Stati ca poate poza e doar de momeala.
Sau sa ne stricam si noi F5-ul.
Sau la telefon sa faci sanț pe ecran.

horatiu.cosma

Stai linistit @rocklee, ca mai mult am fost jos. Am testat rezistenta debleelor :).

horatiu.cosma

Datorita vremii prielnice si a vestilor din ultima perioada, UMB a iesit din hibernare. Turda-Gilau e plin de basculante, DN 1 pana la intersectia cu DJ-ul spre Nadasel si DJ-ul respectiv la fel, iar despre santier, nu mai are rost sa precizez. Parca Clujul s-a umebizat, nu alta :). Am mers de la Nadasel spre Gilau.

Sunt pe DN 1J, chiar dupa intersectia cu DN 1F spre Zalau, iar basculantele stau sa intre pe lot. Nu e chiar trivial sa urce, asa ca sunt trase de greder.



Dupa nod, unde nu e nicio miscare, s-au reapucat de treaba.


Privire spre capatul lotului.







horatiu.cosma

O alunecare surprinsa in ultima filmare cu aceasta zona.





Aici vin furnicutele cu material de la Turda.

In continuare, nimic nou.



horatiu.cosma

#8816
Am urcat pe drumul tehnologic, privire de unde am venit.

Viaduct VI.

In continuare, se pregatesc de balast stabilizat.

Am si uitat de asta, alta alunecare...










horatiu.cosma

Aici e deja asfalt.





Podet finalizat.

Urcam spre zona alunecarii ce apare in ultima filmare de aici.


horatiu.cosma

O privire inapoi.

Aici au indulcit mult panta, dar am impresia ca ceva tot aluneca.


Alte poze din acelasi punct.



Continuam spre padure.

Sper ca la urmatoarea vizita, sa nu mai vad ierburile astea aici :).





horatiu.cosma