News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Ma intorc, cu fata spre viaductul IV.


Urc dealul.

O privire inapoi, spre V.

Naspa... Sper ca e de suprafata.

Spre IV.


horatiu.cosma

IV.

III. Nu va speriati, nu e vreo numaratoare inversa :).

Ne apropiem de IV. Canalul e finalizat.



Ceva lucrari pe drumul ce subtraverseaza autostrada prin podet.


Am mers apoi la III.


horatiu.cosma

Continuam spre II.

http://www.youtube.com/v/tBd6_zIvErA
II.





http://www.youtube.com/v/VDkMZOxiBik
I.

"Furnicute" pe DN 1.


Cam atat. Morala: daca nu era UMB pe loturile astea cu probleme, aveam de mult contractele reziliate.

AFC

Mulțumim Horatiu, super reportaj! :gj:
Furnicar, nu gluma. Dacă au front de lucru termina repede.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Ionut

^ Octombrie-noiembrie anul asta, nu chiar repede. Pacat ca nu vom avea podul Gilau gata cand vor termina.

TibiV

Horațiu,
:cheers: :cheers: :cheers:

Şi ai cel puţin 4 poze pentru concursul CNADNR... :lol:

Quote from: danutzu_1069 on March 05, 2016, 04:50:21 PM
Stati ca poate poza e doar de momeala.
Sau sa ne stricam si noi F5-ul.
Sau la telefon sa faci sanț pe ecran.
Toate trei....
Ne-a perpelit bine omul... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Multumim Horatiu

ma bucur ca lucrează UMB aici.....altfel,de-ar fii fost unii gen Imbecilio toate debleele s-ar fii transformat in ramblee,peste noapte.....la fel cum Os 3 ar fii fost circulabil daca acolo ar fii lucrat UMB
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ciprianul

Super reportaj @horatiu nu uita in 26 Martie avem intalnire la viaductul de la Suplac....pana atunci sper sa vina si Drona,
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

danutzu_1069

#8828
Eu as da reparatia OS3 UMB-ului!
Clar asta.
Ar face lucrare de arta, si i-ar bate la c#r pe stiti voi cine.

Ciprianul

@danutzu_1069 de ar fi asa usor dupa cum am dori noi multe nu ar mai fi asa cum sunt
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Europiu

@horatiu  :gj: :cheers:

Dar, in alta ordine de idei: ii promisesesi la "aia mica" sa nu o duci pe santiere... :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

horatiu.cosma

Mersi @Europiu. Inca ma tin de promisiune, se poate observa din poze ca am scos logane-ul de la naftalina :). Oricum, daca as fi mers cu asta noua, acolo ramaneam, iar daca nu imi facea un training @cipribbe anul trecut, ramaneam si cu logane-ul  :lol:. In special pe partea dinspre Nadasel, au facut basculantele niste cratere in drumurile tehnologice de toata frumusetea.

Cozak


rocklee


ciprebbe

Contract în valoare de 100 milioane euro, acordat unei firme vedetă într-un scandal italian de corupție.
Suma va fi plătită pentru realizarea sectorului de autostradă Nădășelu-Mihăilești, lung de 17 kilometri, inclus în autostrada Transilvania. Firma italiană Maltauro s-a aflat și pe lista neagră a Comisiei Europene.

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/Contract+in+valoare+de+100+milioane+euro+acordat+unei+firme+vede
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe