News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 36 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Ma cam depaseste harta, dar cred ca e de bine. Azi e o zi de pus in rama :).

cutter

Quote from: icristian on March 02, 2016, 05:12:25 PM
Vesti bune, poate se tin de cuvant si dau autorizatiile de constructie in aceasta luna.
Multumim pentru efort cutter, sigur ai contribuit la asta.

:)

cutter

Quote from: NGC20 on March 02, 2016, 06:50:00 PM
Quote from: alecu26 on March 02, 2016, 06:47:57 PM
OK...si atunci de ce nu se emite AC-ul?

Avem HG, dar lipseste decizia de expropriere de la CNADNR.

HG emis în 27 ianuarie, dar banii nu ajuns încă la CNADNR de la Ministerul Finanțelor. (Încă) ceva ce ar trebui corectat...

TibiV

#8793
 :jawdrop:

Suntem în MARTIE !
Doar nu îi cară cu sacii...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

dupa aia mai sunt parca si 30 de zile dupa consemnarea banilor in conturi, ca expropierea sa fie efectiva.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Dar asta e o chestiune procedurala legata de intrarea utilajelor in santier. Nu cred ca ar trebui sa impiedice eliberarea AC, dar functionari, culmea....tot din MT, in foarte multe rânduri au cerut sa vada ordinele de plata ca sa poata elibera AC.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Vorba lui Catalin, inca o chestie de rezolvat :).

Tavi

De A3 Petricani, Gherghitei, Popasului, nod DNCB si/sau nod Moara Vlasiei se mai aude ceva?

clau

E faza de proiectare care conform contract e de 4 luni... Ordinul de incepere a fost dat de o luna... deci in mai-iunie ar trebui sa fie gata PT si apoi sa inceapa lucrarile

alexbb

Citisem pe undeva ca pentru ciotul A3 din Bucuresti vor sa intre in teren mai devreme de cele 4 luni. Au fost postate aici panourile de la Petricani si Popasului. Intre timp a aparut un panou si  la nodul de la Moara Vlasiei.

asztalos

O informație de la o sursă de încredere : " Aflu de la cineva de la Strabag, lot Ogra-Ungheni, in 2 saptamani se apuca de decopertari si delimitarea zonelor expropiate...vesti bune aduce primavara :) "

ciprebbe

Fara ordin nu vor face mai nimic :p iar decopertarile sunt apa de ploaie ca durata de executie (multi proprietari nu vor lasa sa le calce terenurile,inca).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

A mai pus cineva zvonul ăsta. Sunt acolo colegii din tgm. Încărcați aparatele foto.
Apropo.....Am văzut ca în sfârșit se reliciteaza circuitul auto de la cerghid.
Drumurile noastre POATE;

Hercule

Nu are cineva la indemana hartile pentru Targu Mures - Campia Turzii? Aseara am cautat 100 pagini inapoi in topic si nu am gasit. Cel putin sa avem o idee a traseului pana incep decopertarile.
Deșteaptă-te române!