News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

paullie

Da se vor face trompete dar asta inseamna 1-1,5 luni circulatia inchisa pe VO Bacau si deviata din nou in oras. Ca la Rumani.

naivu

#4606
Era logic sa includa trompetele in licitatia pt executia VO Bacau (pt ca urmatoarele loturi din A7 sa se poata conecta la portiunea deja construita fara afectarea traficului), dar CNxxx si logica ...

GrmmrNzi

Pasajele trompetelor vor fi pe loturile noi. Cred că pot face și sub trafic.

De exemplu așa:

Ordinea: roșu, galben, albastru - cu deranj minim de trafic.

Sagitarius

Pai bun si cu banda in plus ce se va intampla ,de pe breteaua din A7 spre dn2 , o demoleaza?

Archi

Nu incurca cu nimic sa ai 2 benzi pe o bretea care va fi unidirectionala dupa realizarea completa a nodului. Banda in plus se poate reconfigura ca banda de urgenta. nu vad nici un motiv pentru care sa fie demolata.

voicul

Chiar asa, banda de urgenta la banda de iesire de pe A?

Va fi ca pe A10: vor fi 2 benzi inghesuite bine pe bretea, dupa care va fi doar 1 singur sens.

horatiu.cosma

Parca am fost creați noi ca neam cu un microb foarte interesant, care se activează când e prea mult bine  :lol:. Chiar asta e marea problema a infrastructurii românești că peste 6 ani acea bretea se va transforma pe câteva zeci de metri în bretea unidirecționala cu 2 benzi?

zuma80

Eu cred ca o parte din cei prezenti aici au sindromul "punctului de vedere" cu cat mai mic si mai adanc cu atat mai bine, nu ne detasam de aceste aspecte sa intelegem functionrea intregului "aparat" fie el uman sau material, si ca scopul acestui forum este de a pune presiune in folosul sigurantei omului si a cresterii calitatii vietii, in cazul de fata prin kilometri de autostrada.
Pentru A6!

dragos76

Sau ne plictisim de prea puțină acțiune, și despicăm firul în patru.... :)

Raducu Popa

DN2F-DN2 Bogdan Voda si bratul nordic

yetiman

@Sagitarius: Nu reinventeaza nimeni roata.  :D

O situatie identica cu cea de mai sus a fost, cel mai recent pe iesirea de la Deva de pe A1. Si acolo a fost la fel. Era o bretea cu 2 benzi pentru iesirea/intrarea pe autostrada.
Cand s-a facut continuarea si s-a configurat nodul, s-a modificat si breteaua.
Si a fost inchisa circulatia pe A1 pentru o scurta perioada.

Sa ne vedem ajunsi acolo si se va rezolva.  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Ce avansati sunt cu relocarea LEA.
Aici nu vom vedea situatia de la A10 nodul Alba Iulia nord...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

paulmare

^
Clar mai are UMB de invatat de la meseriasii de pe A10 - ce face Wirtgen-ul ala alb acolo ? Dorosolul se pune abia dupa ce scoti toata umplutura din terasament, si te reapuci a doua oara de el, nu cum fac aici, masina cu dorosolul in formatie cu grederul
 

Duta C

si la min 8:20-8:37 grederul acela parca e F16 american...........no coment :lol: