News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Nu se pune peste stabilizat. Stabilizatul nu merge până la marginea taluzului, ci mai în interior.

ciachi

frumos , elegant, asta inseamna sa fii profesionist (si UMB si R@du).............. si cu riscul de am lua multe minusuri , cred ca A7 va fi gata inaintea ST1 si ST2 ale pizzaroti si aktor..............am dat un like sa fie 1250

Io

^ Scuze, nu peste stabilizat, peste emulsie.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Xed

Nu o sa iti iei niciun minus @ciachi :)
Acest lucru a devenit cat se poate de clar. Oricum, sa ne bucuram de faptul ca avem o firma serioasa pe front iar problema ocolirii Bacaului se va rezolva intr-un orizont de timp apropiat.

VasiFlo

Buna seara si bine v-am gasit.
Felicitari Radu pentru filmarile deosebite.
Nu stiu in asentimentul cui voi fi, dar se vede clar ca VO Bacau este construita la viteza super-lumina fata de sfidarea (scuze anticipat) pe care ne-o "ofera" Pizza boy si Aktor pe Sebes-Turda. Relocarea linie electrice de inalta tensiune de langa barajul Lilieci s-a realizat in cateva luni, si evident ca nu poti sa nu urli cand la Alba Iulia nord a durat acelasi lucru 6 SASE ani.... Cui oare foloseste?????
In mod cert, fara a fi mare patriot, VO Bacau este pe undeva si orgoliul (pozitiv evident) al dl Umbrarescu, ca sa construiasca EL primul km de autostrada din Moldova. Si din aceasta mandrie de moldovean s-a nascut ce asteapta o provincie istorica de 30 de ani.
Sunt sigur ca si la Selina este acelasi sentiment local, la fel de aplaudabil.   
Felicitari inca odata.
Si sper ca de Craciun sa ajung de la Onesti la Roman pe acolo pe unde multi ne dorim...  :D :lol:


LauR

S-au făcut plăți către UMB, iar după actualizările de astăzi ale celor de la CNAIR, stadiul financiar a ajuns de la 47,7% la 54,3%, execuția ajungând la 67%.

QuoteIndicativ   VARIANTA OCOLITOARE BACAU
Categorie   Variante ocolitoare proiecte în execuție
Rang   VARIANTA OCOLITOARE
Sector   BACAU
Lot   OBIECT 1: 0+000 -20+299,
OBIECT 2: 0+000 - 3+177
OBIECT 3: 0+000 -7+366
Lungime (km)   30.8
De la   0+000
Până la   30+842
Antreprenor   SPEDITION UMB SRL – TEHNOSTRADE SRL
Data începerii   23.01.2019 - DATA DE INCEPERE PERIOADA DE PROIECTARE
08.03.2019 - DATA DE INCEPERE A LUCRARILOR IN BAZA AC 040/15.07.201503.07.2019 - DATA DE INCEPERE A LUCRARILOR IN BAZA AC 051/28.06.2019
Data finalizării   ESTIMAT TRIM I 2022
Stadiu fizic actual (procent)   67%
Stadiul financiar actual (procent)   54.30%

Sursa: CNAIR - Centrul de Studii Tehnice Rutiere și Informatică

Raducu Popa


Dominik

#4537
+1 pt filmare R@du  :cheers: Mai sti ceva, au mai sudat din tablierul metalic sau au mai montat vreun segment la canalul Bistrita de la Rusi Ciutea  ???
You're in Steelers Country

Raducu Popa

Inca nu. Acelasi stadiu ca in ultima filmare.

Dominik

Ok ms, nu cred ca mai au multe structuri unde trebuie sa puna grinzi...
You're in Steelers Country

nasty

Ce putem face pt a se deschide circulației brațul vestic al centurii Bacău? E gata și e păcat să stea muzeu, pt niște chestii birocratice!
Petiții, cereri, presiuni, interpelări?
Cred că petiții direct către prim-ministru și ministrul transportului, vor avea succes!

rocklee

#4541
Până nu se face partea birocratica nu se da drumul....ce se poate face este doar sa pui presiune pe ei...nimic alceva ....din declaratile lui bode ...se lucreaza la hârtii  sa se dea drumul legal...

Lyvyoo

La ce hărți mai exact? Se fac update-uri in GMaps apoi se deschide drumul?

TibiV

 :lol: :lol: :lol:

Se lucrează la hârtii, nu la hărți...

Așa scrie rocklee "la viteză"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vladg

Waze ruteaza prin centura de Vest :o
Venind dinspre Bucuresti am sperat la o deschidere surpriza. N-a fost sa fie...
Desi practic se poate intra din giratoriul din DN2, totusi jumatate de banda e blocata si un "acces interzis" zace sprijinit de blocul de beton.