News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

^ Sudura se face si la interior...

Allex

Si ultimile poze sunt de la pasajul peste raul Precista si DJ207F. Se lucra la terasamente si se montau predalele (smecherie cu buton am vazut astazi: predalele nu se ridica cate una, se monteaza tot randul de jos si se aseaza randul complet din prima :D ):

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

danielCD

Felicitări @AlexAllex pentru poze și scuze că m-am grăbit cu link-ul de pe FB. Nu o să se mai repete 😋
Și mie mi s-a părut din pozele tale că sudează bucăți mai mici de grinzi metalice direct din sarcină, ceea ce ar grăbi motarea grinzilor peste canal. Pare cam clar că canalul din Nord va rămâne ultima lucrare pe centura asta.
Văd progrese de la săptămâna la săptămâna la ultimele poduri. Sper să nu ratăm ceva spectaculos. De aceea îi mulțumesc anticipat și lui @R@du 😁

Allex

^nu e nici o problema daca posteaza altcineva inaintea mea. Cateodata chiar ma ajuta fiindca nu am timp sa pun eu :D . Azi am mers solo, nu cred ca a reusit R@du sa ajunga azi, oricum a batut vantul tare in Bacau si nu au fost deloc condtitio bune de zbor.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

Obiectul 3 pare gata, circulabil, Loial mai au de facut cateva marcaje rezonante (parca asa le zice) inainte de giratorii plus marcajele din parcari si cred ca au terminat si ei aici. Ar mai fi lucrari in afara partii carosabile la santuri si drumurile agricole adiacente, lucrari ce pot fi facute si sub trafic. Iluminatul nocturn nu stiu daca e gata.

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

voicul

Nu se arunca cu banii pentru prea mult parapete in zone care nu prezinta asa pericol, gen in/pe camp?

Io

Cu multumiri, Alex. De remarcat ca lucreaza simbata la 4 dupa amiaza. Bravo! Dar vaaaaai, sint deceptionat, am vazut rugina pe imaculatii piloni ai UMB, ntz, ntz  :D (luati-o drept o gluma, da?). Eh, s-avem noi parte doar de astfel de deceptii ...
Cu parapetii aia cam da, mie mi se par mult prea multi/lungi in zone unde o iesire in decor n-ar fi deloc un dezastru. E neaparat o cerinta data de vreun normativ sau una contractuala sau doar s-a incetatenit cumva si trintim aiurea bani pe fiare unde n-ar fi cazul?
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Allex

Poate nu se observa prea bine in video dar terasamentul are minim un metru, si asta in foarte putine locuri. Parapetul chiar isi are rostul...
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

horatiu.cosma

Normative cretine, posibil și unele interese să fie parapeți peste tot pe proiectele noi. Pe A3 Bechtel Turda-Gilău nu au pus peste tot și nu s-a întâmplat în 10 ani nicio problemă la ieșirile în decor în deblee cu panta lină și cu rigola puțin adâncă. Unde debleul e mai abrupt/rableul mai înalt evident că e nevoie, dar nu peste tot e cazul.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Dominik

Alex, superbe imaginile si filmarile !!! Portocala mecanica trage tare si in weekend ! +1  :cheers: :popcorn:
You're in Steelers Country

ciachi

Iluminatul este functional din 5 iunie cel putin la Magura , la intersectia A7 cu DN11



Powered by API/PUM imgur uploader

medicul de garda

Multumim frumos pentru filmare! Datorita ei, realizez acum o chestie interesanta: giratoriile cu DN2 sunt dimensionate la o banda, latimea "oficiala"a soselei! Stiu ca in acte asa apare, dar dat fiind faptul ca vorbim de proximitatea fata de un oras mare si faptul ca oricum proiectul pe termen lung, cu putin noroc, va fi 2+1, cu 2x2 la intrarile in orase, nu va fi o mare problema sa latesti acele giratorii, care sigur vor duce ceva trafic? De ce s-or fi zgarcit acum?
Trust me, I'm an east-european doctor!

survola


rota

Chiar si dupa ce va fi gata A7, cand or sa iasa tirurile pt descarcare la Bacau tot de sensul giratoriu or sa dea. Trebuia facut un sens pt 2+2!
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!