News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

archaeus

Asta explica slaba mobilizare pe care am observat-o ieri cand am facut fotoreportajul aerian pe dx12 tr. 2!

alexa_adrian2001

UMB vrea sa termine totul pana in august? adica si DN si A? Doamne ajuta!

danpandrea

V-ar interesa niște simulări (Cities: Skylines) de noduri de autostradă pentru viitoarea A7? Dacă da, e în regulă să le pun pe thread-ul acesta? Mă gândesc că cel de Motorway Spotting nu e chiar indicat.

horatiu.cosma

^^
Câte sute de mii de declarații politicianiste mai trebuie să auzim ca să învățăm să le luăm cu rezervă și moderație? Chiar trebuie să reamintim zilnic că API și membrii acestui forum dau pronosticuri mult mai apropiate de realitate decât diverși politicieni mai mult sau mai puțin interesați? Dacă UMB termină lucrarea anul acesta (decembrie 2020) ar fi o performanță extraordinară, mai este enorm de mult de lucru, așa cum putem observa din toate informațiile aduse de colegi. Haideți să nu mai picăm în capcana termenelor fanteziste.

danielCD

,,Avem toate speranțele ca, în luna august, după cum ne-a promis constructorul, dacă vremea este bună și ține cu noi, putem clarifica dacă tăiem panglica de inaugurare sau nu", a mai spus prefectul Miroșeanu

Eu înțeleg că de-abia atunci clarifică, adică își vor da seama daca anul ăsta vor termina. Iar genul de declarații din care fiecare înțelege ce vrea.

voicul

@horatiu.cosma Chiar stie ce vorbeste. Cu mare, mare noroc Decembrie 2020.

Asa, electoral, din Decembrie 2019 e gata centura V - trag tare ... a zis master Cook si alti politicieni!

Dominik

#3516
Lucrari pe santierul Variantei Ocolitoare Bacau. Imagini de pe Obiectul 1 (zona Letea Veche) si Obiectul 3 (intersectie cu DJ 119 - zona Sarata)























CNAIR



You're in Steelers Country

Dominik

Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini de pe Obiectul 1, zona Letea Veche (regim de autostradă), unde se execută lucrări de așternere a stratului de uzură, la rigola mediană și montare de parapet metalic, și de la pasajul peste DN 2F (Holt), unde se execută lucrări de hidroizolație a culeelor. De asemenea, la acest moment sunt în desfășurare lucrări de cofrare și armare a culeelor la pasarela pietonală din zona Penitenciarului Bacău.


















You're in Steelers Country

cosss

Factura achitata pe 30.03.2020 celor de la UMB in valoare de 24 milioane lei. 8)

mitihs

Sambata pe la 18 montau borduri la sensul giratoriu de la intersectia cu dn11. Erau montati stalpii pentru iluminat si rondul parea terminat.

Raducu Popa

Centura Bacau, tronson DN11-DN2, 08.04.2020.

Mult a fost, putin mai este...  :) :) :)

Giratoriu DN11




Parcare in zona giratoriu DN11






Intersectie centura cu DJ119










Raducu Popa


Ionut



horatiu.cosma

#3524
Foarte curat lucrează, țiplă. Poate reușești să ajungi tu sau alți colegi și pe zona de autostradă, în special la podul mare, baza de produs grinzi, podul peste canal la Ruși Ciutea, nodul cu DN2F și mai spre nord unde nu avem update de ceva săptămâni (și înțeleg că au intrat cu terasamentele puternic unde în ianuarie erau siturile arheologice).