Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

bogdymol

^ Si eu am crezut ca macar o sa "atingem" asfaltul, dar nu... am coborat doar pana pe la 1 m altitudine.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar


BoGDaN

#2732
superb, superb! bravo bogdymol. cred ca o jumatate de milion de romani abia asteapta pozele  :cheers:
si as mai adauga ceva!
Poate acum distinsul domn Silaghi si premeriul vor lua masuri impotriva unui constructor obscur

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Uber, uber uber cool! Am vazut doar cateva secvente, ma uit mai incolo si eu, trebuie sa fug. Stabilitatea este decenta, este chiar interesant asa filmat, ai impresia ca zbori chiar tu daca dai full screen. :lol: Multumim de efort!!! Sper sa nu-mi treaca voia buna dupa ce voi vedea mai incolo progresul Romstrade...

Fili

Cam incet, dupa gustul meu, un 8 minute pt porcaria romstrade era indeajuns...:)

Excelenta filmare!
o coloana sonora, mergea si my chevy, again.
:cheers:

Cum au pus ei niste binder, doar pe acolo pe unde se poate vedea din masina...
Afara vopsit gardul...
Ca la tigani...

:lol:




bogdymol

^ Vine si coloana sonora... doar sa o proceseze youtube-ul :)

Repostez si aici clipurile ca e pe pagina noua si sa vada toata lumea:

Nădlac - Arad lot 1 (Romstrade):

http://www.youtube.com/v/KNMoXK6AhIY

Nădlac - Arad lot 2 (Alpine):

http://www.youtube.com/v/lRMb5d6i7oI
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MHN

bogdymol, bravo pentru initiativa si efort!

Dupa cum am scris si dincolo, si eu sunt de parere ca puteai linistit sa montezi la 2x sau chiar la 4x.

isotech_ro

#2738
mii de multumiri bogdymol . god job  :D

acum, din punctul meu de vedere
- lotul 1 nici in toamna lui 2014 nu termina, in ritmul actual, dar mai ales mi-a sarit in ochi DEVALMASIA , DEZORDINEA si LIPSA DE PLANIFICARE  a intregului lot, pe care o conduce Romstrade ( se simte ca avem de-a face cu o firma de geambasi ) ... pur si simplu NU am vazut nici o opera de arta (pod, pasaj, podet) atacata (stadiu fizic lucrari max. 25%) ... eu nu asi ezita sa reziliez contractul
- lotul 2 nu pot sa spun decit BRAVO Alpine Bau  :gj:, insa nu cred ca vor da drumul la trafic anul acesta, pe portiunea Arad - nod Pecica, ( nu este imposibil, dar se observa clar o planificare foarte strica a lucrarilor, din care nu se iese, probabil si din ratiuni financiare ) insa din punct de vedere CALIATEA LUCRARILOR JOS PALARIA  ( in acest grup de constructori intra si UMB, Impregilo Group , Astaldi, Max Bogl - se simte chiar si faptul ca subcontractorii sunt atent selectionati )

Chagall

Multumim pentru filmari Bogdymol:gj:

Pe lotul Romstrade e dezastru, sunt in urma rau de tot.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

bogdymol

Daca va plictisiti si vreti sa mearga mai repede filmuletul, dupa ce youtube le proceseaza 100% (nu stiu exact cat dureaza asta) o sa aveti optiunea asta:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

@bogdymol: multumiri! excelente filmuletele!
romstrade din cate vad are cel mai usor tronson posibil. in ritmul in care lucreaza vor intarzia macar un an. dar sa nu uitam ca in primavara nu facusera inca nimic. deci au inceput sa faca ceva, probabil ca le sufla si lor in ceafa cineva. daca le sufla un pic mai tare, in vara anului viitor termina
cont inchis

Fili

din yt meu nu pot schimba decat calitatea imaginii...
de ce?

bogdymol

Quote from: Fili on August 05, 2012, 10:37:48 AM
din yt meu nu pot schimba decat calitatea imaginii...
de ce?

^^ Citat din postarea mea precedenta:

Quote from: bogdymol on August 05, 2012, 10:31:16 AM
Daca va plictisiti si vreti sa mearga mai repede filmuletul, dupa ce youtube le proceseaza 100% (nu stiu exact cat dureaza asta) o sa aveti optiunea asta:
...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

madad

frumoase filmari bogdymol, multumim mult :cheers:

intradevar, lotul Pecica - Arad pare a fi in grafic, probabil tronsonul va fi deschis in Martie 2013.  :gj:
despre lotul Nadlac-Pecica, nimic mai mult decat dezamagitor. Parerea mea este ca acest tronson trebuie dat altei firme cat mai repede posibil.  :wtf: