Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 23 Guests are viewing this topic.

radutm

#15780
Masurata in Google Earth bucata dintre lotul Alpine si DJ Pecica Peregu Mare are 3,88 km. La asta se mai adauga o bucata de 3,43 km, ce se vede din satelit si a fost pozata si filmata de la sol. Impreuna fac 7,31 km din 22,28, adica 32,8% asfalt.  Aproximativ! :D
cont inchis

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

am fost astazi pe lotul umb ..sa vad ce au mai facut ....dar am fost destul de dezamagit .....nu au mai prea inaintat ....am si ceva poze .....  :(

rocklee

statia de asfalt ...pregatita de lucru   :D


au strins si ceva material :-[

rocklee

fundatia podului care face legatura cu satele  BOZ SI TIRNAVITA
https://www.google.ro/maps/@45.9302471,22.7632511,290m/data=!3m1!1e3?hl=ro



si pina aici sa decopertat stratul vegetal .....pe care lam vazut si in urma cu o luna tot la stadiul respectiv  :(

rocklee

o imagine de la un podet in constructie ....aici nu ma lasat paznicul sa fac poze ...

paznicul mia spus ca din acest deal vor lua pamint pentru terasament ....


rocklee

citeva imagini cu dealul din care sa va lua matrialul de terasament si cu aliniamentul de la baza dealului ... era un noroi si o ploaie urita sa nu lasi nici cainele afara :badday: :((




rocklee




din aceasta imagine se vede cum au inceput sa sape dealul  :D



Stefan Tudor

Dupa 14 ore de condus motocicleta de la Sibiu la Munchen nu mai am rabdare sa citesc ce s-a postat aici. Vin doar cu un mic UPDATE: cand am ajuns la la Izvin sa reintru pe A1 spre Arad era miscare pe lotul Tirrena! Iar ungurii au pus pe 3 din 4 sectoare ale pasajului unde se intra acum pe M43 acele prefabricate din beton si era si la ei ceva miscare ..... Duminica!  8)

sursasecreta

Urmeaza update mare de pe A1 Nadlac-Pecica (constructor Astaldi). Vestile sunt bune/foarte bune, aveti rabdare ca sa pun toate pozele. Enjoy.
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

udar

Asteptam cu mare interes pozele tale....;)

sursasecreta

Bun, incepem. Pozele sunt de la Pecica in directia Nadlac.

Primul pasaj imediat dupa lotul ex-Alpine.




Vedere spre Nadlac.


Pozele sunt din acelasi loc unde data trecuta (la ultimul update) se refaceau terasamentele.
Aici avem aproximativ 3 km de asfalt (zona cu terasamente, apoi asfalt).


Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

sursasecreta

^ Cam aceeasi zona. Zona cu balast stabilizat si primul strat de asfalt.






Zona DJ Pecica-Peregu Mic.






Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

sursasecreta

Singurul loc pe santier unde mai trebuie mutate cabluri electrice.




Si aici terasamantul trebuie refacut! >:(


Terasamentul vechi adunat langa autostrada...
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.