News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 55 Guests are viewing this topic.

adrian sibiu

Decopertarile din deal si Boita vazute de sus de pe deal. (GPS)


Decopertarile din deal vazute de mai jos .
(GPS)


Țevi pentru utilități pregatite pentru lucrari.
(GPS)


Langa Dn7 la intrarea în Boita sa decopertat o suprafață mai mare.
(GPS)


Țevi pentru utilități pozate de-a lungul DN7.
(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Pentru această seară atât, data viitoare mai mult.
Noapte bună.

rocklee

multumim Adrian...pentru fotoreportaj.... :drunk: :gj: :bye:

Dominik

+1 Adrian pt poze si explicatii  :cheers:  :popcorn:
You're in Steelers Country

daniel321

#52443
Autostrada A1 Sibiu Pitesti lot1 Porr Sibiu Boita Sens Sibiu Boita 26 07 20


Dominik

Trebuie rezolvata cat mai repede problema cu scoaterea definitivă a terenurilor din fondul forestier !!! Daniel +1 pt filmare  :popcorn:
You're in Steelers Country

ivladbogdan

Ce fain o sa fie peisajul inconjurator cand o sa ne dam pe acest lot.

vladioan_bv

#52446
@daniel321 mulltumim pentru filmare! se pare ca ti-ai extins aria de acoperire :))) acum si pe meleaguri ardelene.

dupa fundalul sonor de abia mi-am dat seama ca esti tu

daniel321

#52447
Cu placere sa zicem ca am revenit pe meleaguri ardelene!


Feri

^^^Multumim @daniel321!

Deci pe PiSi4 ar mai fi doua zile ca sa incheie evaluarea financiara daca nu dau iar o amanare...

In legatura cu segmentul asta, nu inteleg cum au gandit lotizarea. Era mult mai bine sa includa tot in lot 4 si Tigveni - Suici care ca relief e usor. Astfel ar fi fost mai facila conexiunea cu Calimanesti prin DJ703G care are proiect de reabilitare pe jud Valcea (sa speram ca si autoritatile din Arges se vor mobiliza pentru cei cativa km de pe teritoriul lor).

voicul

10 km nu e lot mic, dar principalul greu acolo este tunelul. PISI 4 e destul de echilibarat - distanta si dificultate.

Nu inseamna ca nu pot sa sparga PISI 3 si sa fie separat Tigveni - Suici.

horatiu.cosma

Feri, sugestia mea e să citești puțin în urmă, fiindcă o să ai surpriza să vezi că majoritatea acestor subiecte sunt discutate și răsdiscutate (la fel și pe A13 Sibiu-Făgăraș). La PiSi4 e gata evaluarea de o lună, se așteaptă avizul ANAP pentru raportul procedurii și dacă e ok, anunță zilele astea câștigătorul (China). S-a mai vorbit de lotizare, acel DJ 703G funcționează azi pentru mașini de teren. Chiar și după o eventuală reabilitare completă tot nu se poate discuta decât despre preluarea unor cifre subțiri de trafic ușor.

Kimi

Si daca avizul e negativ ce se intampla? Ii descalifica pe chineji sau se reia totul?

horatiu.cosma

Dacă ANAP zice că evaluarea nu a fost ok, se reia evaluarea ofertelor.

Dominik

Se mai aude ceva cu ridicarea restrictie de viteza de pe lotul 3 Lugoj - Deva  ???
You're in Steelers Country

mishu77

#52454
^^^ In principiu nimeni nu respecta limita de viteza pe LD3. Acum uni merg mai tare (140-160) alti mai incet (100-130), dar sincer eu de cate ori am fost, nu am vazut pe nimeni sa respecte limitele de viteza respectiv 80/60. Nici politie cu radar nu am vazut (cred ca daca ar sta cu radar-ul, ar face bani frumosi ).