News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 66 Guests are viewing this topic.

Ionut

WOW ce panorama. Abia astept sa se termine cu covrigu sa ajung cu drona.

Baga DIMEX (subcontractor PORR) grupa mare. Din ce inteleg de la sursa au 3 fronturi de lucru și merg cu ele în paralel pana se unesc. Un început foarte bun pentru DIMEX si pentru PORR. Sper sa ii tina.

Doar o poza. Dacă sunteți cuminți poate mai primim de la sursa. :)


NGC

PiSi 4

Daca tot ati adus azi vorba despre lotul asta, se aude ca ar fi cateva descalificari. Incerc sa aflu detalii.

Ionut

Descalificari, deci sa curga primele contestatii. Yey!

ivladbogdan

Quote from: voicul on April 15, 2020, 09:48:14 AM
Adica la final de aprilie incep contestatiile:
Ofertantii:

3. Aktor - Grecia
5. Impresa Pizzarotti - Italia


Doamne, daca existi, te rog eu, NU!  :lol:

vladioan_bv

China Railway - China observ ca sunt foarte insistenti= pana acum nu au castigat nimic

adrian sibiu

Salutare tuturor azi am primit de la sursa mea  poze de la pregatirea pentru podetul tehnologic peste raul Talmacut,acest podet este foarte important intrucat odata cu finalizarea lui se va face intersectarea cu drumul tehnologic care vine de la Boita ,deschizînd in acest fel accesul spre Sadu a portiunii de drum tehnologic lipsa ceea ce va deschide lucrarile si la acest sector neatacat încă.



Prefabricate necesare podetului de la raul Talmacut situat langa Dj Tălmaciu Talmacel. Pregatire pentru devierea temporara a Dj Talmaciu Talmacel. Descarcarea prefabricatelor necesare podului tehnologic. Camion cu prefabricate. Descarcare a prefabricatelor. Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

#51576
Bode acum la B1 : "ne propunem să începem lucrările pe Lot 4 Sibiu Pitești anul acesta."  :whistling: :weird: :lolz: :lies: :rofl: :headbash: :dunce: :doh: :bash:

Tot pe PiSi4 are un calendar foarte strâns prin care până pe 30.04 se depun ofertele  :lol:.

gruiarew

Oo da, sigur, cum nu...

Dar dacă stai puțin și te gândești e foarte posibil și nu e minciună. Ce, e mare lucru să bată un țăruș? Sau nici țărușul nu e necesar. Dacă sucești puțin limba "ne propunem" poate fi sinonim cu "ne dorim". @TibiV, ajută-mă puțin aici  cu semantica ;)

Poți zice că eu nu mi-am propus să fiu frumos, deștept și cu bani? Că arăt ca foamea, îs rupt în c*r și-mi curge din gură, nu e nimic în contradicție cu ce mi-am propus.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dr4qul4

de unde trusi pe PiSi4. Daca avem noroc, anul asta primim cativa tarusi pe PiSi5...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

voicul

Poate se refera la "lucrarile cu contestatiile" foarte probabile dupa anuntarea castigatorului.

tonică

este comunicatul standard pt luna aprilie, pus la avizierul ministrului: in luna aprilie se propun licitatii, ţăruşi, borduri şi orice alte feluri de propuneri... In luna mai de obicei comunicatele vin si cu nr. de km: 80, 100, 180....fiecare ministru cum isi alege numarul propriu... daca nu are vreunul preferat se da cu zarul!  :lol:

dr4qul4

In loc de baliverne, mai bine forteaza semnarea PiSi5. 30 de km dintr-un foc, ar trebui sa conteze la ceva capital electoral.
Si sunt practic serviti pe tava, din moment ce justitia s-a pronuntat deja asupra contestatiilor. Trebuie doar putina initiativa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dragos_R

Pe langa initiativa trebuie si ceva sange in instalatie. Sau academic formulat, asumarea raspunderii, lucru cu care ( istoric vorbind ) sunt sanse minime ca cei din CNAIR sa ne surprinda . Poate, totusi, o minune de Paste ....

NGC

Acum nu se poate forta semnarea.

Asta zice Legea 101 / 2016.

Quote
Articolul 9
[...]
(4) Autoritatea contractantă are dreptul de a încheia contractul numai după comunicarea deciziei Consiliului privind soluționarea contestației și cu respectarea termenului de așteptare prevăzut pentru încheierea lui.
(5) Contractul încheiat cu nerespectarea prevederilor alin. (4) este lovit de nulitate absolută. Încheierea contractului anterior/ulterior formulării contestației nu împiedică soluționarea acesteia de către Consiliu.

NGC

^ Dar avem si o veste proaspata. :p

PiSi 5

Quote from: NGC on April 01, 2020, 05:32:33 PM
Quote from: Ionut on April 01, 2020, 03:15:32 PM
De asemenea, solicităm (încă o dată) celor din CNAIR să semneze contractul pe Secțiunea 5.

Mai dureaza. Asocierea VIAPONTE + CHINA RAILWAYS a contestat raportul procedurii. O sa revin zilele viitoare.

O vrabiuta a transmis ca aceasta contestatie a fost respinsa. Trebuie sa apara si public cat de curand.

Totusi, nu va grabiti pentru ca mai poate urma CAB.