News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 62 Guests are viewing this topic.

Quest

#50445
O sa ramina rosu la Ohaba si dupa deschidere, ptr ca din cite stiu la intrarile pe LD3 e pus semn cu limita de tonaj la 7,5 to asa incit TIR-urile tot pe DN68A vor trebui sa mearga...

LE acum vad Ionut spune ca se va deschide fara limita de tonaj. Eu stiu ce-am scris mai sus, o sa vedem.
Common sense will get you far !

Ionut

API la datorie, live.

Grind.


Semnele prostiei si nemerniciei.


Holdea.















Ionut


Ionut


RobertN

^^
:lol: :lol:

Între timp, lumea stă cu ochii pe topic (am încercuit cu roșu):



P.S.: Mulțumesc pentru poze.

adrian sibiu

Mi as dori foarte mult ca oficialii din MT sa fi invitat macar unul dintre membrii marcanți ai  forumului sa fie prezent la inaugurare,cred ca ar cântarii foarte greu in ochii celor de la antiinfrastructura. 

Ionut

Nu ne-a invitat nimeni, nu e nevoie, nu ne asteptam, mergem noi peste ei.

rota

Anemona anunta pe luni sarbatoare:

"Autostrada Lugoj – Deva: lotul 3 ar putea fi deschis luni, dar cu restricţii de viteză şi tonaj - surse Lotul 3 al Autostrăzii Lugoj – Deva ar putea fi deschis luni circulaţiei, între Holdea şi Ilia, însă cu restricţii de viteză şi de tonaj, potrivit unor surse. Vineri, la ora 14.00, s-a întrunit comisia pentru recepţia bretelei de la Holdea de pe acest lot. 20 dec, 2019 | Anemona Andone | ECONOMICA.net "Sunt şanse mari ca lotul 3 să fie dat în trafic luni, dar cu restricţii de viteză şi de tonaj", au spus sursele noastre. Vineri, o comisie din cadrul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii (CNAIR) s-a deplasat pe acest lot în vederea efectuării recepţiei la breteaua Holdea  (foto jos). Aceasta nu era inclusă în contractul iniţial pentru lotul 3, semnat cu spaniolii de la Comsa, şi a fost licitată separat. Constructorul care a câştigat licitaţia a fost tot compania spaniolă Comsa."

sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

adrian sibiu

Poate chiar IONUT sa fie aceea persoană îndreptățită .😉😉😉😉😉

Ionut

Merge o salata.









Parapetele inca rezista.

dragos76

Pare că au lucrat mult mai curat pe capătul de la Holdea, decât înspre Ilia.

adrian sibiu

Ionuț se pare ca esti pe baricade.Imi pare rau ca nu mi am putut rupe din timpul  meu,mi as fi dorit foarte mult să fiu prezent acolo.

Morosanu

"Salata" pare proaspat taiata (cosita), buna pentru cei in cura de slabire...  :lol:
Politica distruge tot ce atinge.

horatiu.cosma

Se pare ca acum se semneaza la birouri procesul verbal de receptie pentru nodul Holdea. Cat despre deschidere, mai vedem.

Ionut

@Adrian
Nu sunt eu în teren. Eu sunt pe baricade acasa. Alții sunt eroii zilei.