News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 31 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Apropo de LD3, se aude că inginerul DRDP Timișoara a dat zilele astea raport favorabil pentru recepție la breteaua Holdea, după ce 4 luni DRDP Timișoara la comandă politică a zis că nu se poate recepționa și în condițiile în care Comsa nu a modificat nimic pe contract față de august 2019. Toți cei care au girat rezilierea contractului mare și au refuzat artificial să facă recepția la Holdea (Cuc, Ionita, Scarlat, semnatarii rezilierii, inginerii consultanți din DRDP Timișoara) ar trebui sa plătească cu vârf și îndesat pentru bătaia asta de joc. Promit că dacă nevertebratele continuă mizeria și bătaia de joc la adresa cetățenilor și decid să deschidă (contrar expertizei Iptana) cu limită de tonaj o să scriu/vorbesc la telefon cu toți transportatorii pe care îi găsesc de la Suceava până în Mehedinți și de la Satu Mare la Constanța. Într-un fel tot ce s-a întâmplat în ultimele luni pe LD3 ar merita în final un protest cu 1000 de camioane care să se audă până la Bruxelles și pe Știrbei.

cristi5

Quote from: horatiu.cosma on December 19, 2019, 12:39:59 PM
inginerul DRDP Timișoara a dat zilele astea raport favorabil pentru recepție la breteaua Holdea, după ce 4 luni DRDP Timișoara la comandă politică a zis că nu se poate recepționa și în condițiile în care Comsa nu a modificat nimic pe contract față de august 2019.

Adica ce e bun acuma la Holdea nu era bun in august? Exista hartii din august in care au scris ca nodul Holdea nu corespunde? Sau numai "mizerie in santier, becuri stinse"?

Hai sa verificam, poate si restul lotului e bun, si rezilierea a fost de fapt o mica eroare materiala :)


adrian sibiu

#50417
Crtisti5 mai mult ca sigur aceasta nedeschidere a acestui lot3 este cea mai mare mizerie facuta de compania de antiinfrastructura. Ar trebui trasi la raspundere toți factori decidenti care au ținut acest sector închis circulatiei el fiind perfect pentru a se circula pe el fata de mizeria de DN paralel autostrazii.Horatiu Cosma sunt intru totul de acord cu tine.Poate  ca ar trebui fiecare dintre noi cei care avem legături cu transportatorii sa punem de un blocaj pe LD3 asa cum si francezii au facut pentru un simplu zvon ca se scumpesc carburanții sau se taie pensiile.

ciprebbe

Se mobilizeaza lumea pt LD3 si Holdea. Posibil maine sa se incheie circul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

^Care parte ti se pare aberatie sau la care Conop te-ai uitat?

Eu n-am scris nici o aberatie. Pe DN7 este si mai scurt ca si KM si ca timp e la fel, daca nu mai rapid pe DN7.
Acum de ce mi-as rupe masina pe DN68A cand am alternativa mai scurta pe DN7?

Nu suntem obligati sa merge pe A si posibil asa s-au gandit si cei care au avut accident la Conop.

Evident cu LD3 deschid varianta A1 va fi cam la fel ca si km, dar mai sigura si mai rapida.

RaduLuc

Da se pare ca mâine va fi recepția la bretea. Contract finalizat de acum 4 luni dar cu plăti făcute doar în proporție de 20%. No comment.

cristi5

#50421
Quote from: cristi5 on December 18, 2019, 10:10:23 PM
Nici o sansa pana vineri.

Imi retrag cuvintele. De obicei imi pare rau cand fac asta.

E clar ca bate un vant de schimbare in MT->CNAIR

Sunt curios cum va fi cu tonajul.

Eu zic sa cerem un control la nivel de prim-ministru si pt ST3 si pt LD3. Cum s-a ajuns sa fie tinute investitii inchise cu lunile pt niste mizilicuri care s-au reparat in cateva ore?

Dragos_Damian



Scuzati calitatea pozelor, pot confirma ca LD3 e intregime iluminat dar in continuare inchis.

Ionut

Astazi posibila deschidere pe Ilia-Holdea (LD3 pentru prieteni).
Stati pe forum, vedem ce se intampla.

gruiarew

Să fie într-un ceas bun. Dar nu cred în așa minune, nici măcar de Crăciun  :)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Si mie imi vine greu sa cred, dar chiar sunt semnale ca se va intampla. Vedem...

gruiarew

O oră ceva? Să nu rup tastatura toată ziua azi. Mulțumesc!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Imposibil de spus ora, dar nu mai devreme de ora 15:00, din experientele cu procesul de receptie din trecut. Acum, e drept, e o situatie speciala, vine Craciunul si toti vor acasa... deci nici nu cred ca se vor lungi. Daca ar fi sa pariez pe o ora, aceasta ar fi chiar ora 15:00. :D Dar repet, e doar o estimare personala si doar in contextul in care vor decide sa deschida.

Quest

#50428
Receptia Nodului Holdea e planificata pentru ora 14. Asa cum zice si Ionut deschiderea n-ar putea avea loc mai devreme de ora 15-16.
Inca nu stim dar vom afla cine a avut initiativa de bun simt a deschiderii inainte de afluxul major de trafic dat de ai nostri care revin in tara de Sarbatori.

LE cu ocazia asta sper curind sa revina si panourile cu zambilici pe bucata Margina-Cosevita, doar ca de data asta vor trebui sa indice acel count-down de 15 km in ambele directii.
Common sense will get you far !

cristi5

#50429
Ar fi drept ca cineva din comunitate sa taie panglica la Holdea. Fara noi inaugurau azi doar punctul de intoarcere Grind...  Te doare mintea cat pot fi de incompetenti

@RaduLuc ce zici de ideea asta?