News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 81 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Pt ca asa plateste CNAIR. Doar cand are chef.
Felicitari COMSA.  Sper sa le inghetati conturile (in special pe cele de salarii) celor din CNAIR. Si astept si o plangere penala din partea voastra pentru aceasta deschidere abuziva.
Eu sunt curios de un lucru: Ce impiedica COMSA sa foloseasca nodul Ilia pentru a intra (si intoarce) basculantele acolo? Prin contractul semnat de ambele parti, momentan este tot santierul lor. Iar CNAIR, o fi el beneficiar, dar nu poate face nationalizari/exproprieri.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Exista chiar RTE, tot construcții sunt. Consultantul/ Inginerul poate fi la orice lucrare.... Și exista și Diriginte de șantier... Nu se exclud unul pe altul...

Io

^^^
Trecind peste grosolania peri - gramaticala "straduii" (pentru asa ceva nu treceai de clasele primare) nu e nimic deosebit. Face parte din cutuma corespondentei comerciale sa nu inchizi usile si sa instiintezi in scris ca ramii deschis pentru discutii viitoare.

Deschideti ochii si intelegeti ce trebuie sa intelegeti: e razboi, mesajul Comsa inseamna "sint aici pregatit sa lupt". Asta este rostul comunicatului.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

danutzu_1069

Apropo, înțeleg ca din cauza de DAB, este răzbunarea asta a celor de la cnair....

Și în alta ordine de idei îmi este tare teama de o socoteala cretina a celor de la cnair.... S-a observat ca traficul s-a reorientat și se va reorienta pe DN7, spre Arad. Asta înseamnă că slăbește presiunea pe DN68A.... Asa ca în loc sa bage bani pentru reparare/ modernizare bucata de DN68A, tin închis lot 3... pana se judeca cu Comsa...

ladposta

#48409
Felicitari COMSA pentru comunicat. Sper, pentru siguranta conationalilor, ca se rezolva disputele rapid si veti putea profita, in siguranta, de inca cativa km de autostrada. Cat pentru cei care au actionat cum au actionat le doresc sa-si primeasca rasplata adecvata.

dr4qul4

Cumva desteptii de la CNAIR au uitat sa puna un indicator la sacamas? Vad multi wazeri care vin dinspre Tm si intra pe A1 doar la Deva. In sens invers aproape toti merg pe A1.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Cetatean

La 8:45 nu erau aprinse becurile pe viaduct , generatorul nu mi-a sarit în ochi dar din păcate era un cățel exact la mijlocul dealului, pe banda 1. L-am văzut din timp, nu aveam viteza.

Legat de Comșa, știu ca vor lua bani de pe companie, dar sa nu uitam în cati ani au realizat lucrarea și ce probleme au fost, unele semnalate chiar aici pe forum.
Părțile vor ceda, se va ajunge la un consens, se vor plăti niște milioane și aia e.

AlinC

Dealul Liliecilor, sub trafic, in 6 secunde:


cristi 74

e cucu pe realitatea. cica s problme cu drenajul apei. pana joi le vrea si face receptia, altfel reziliaza la sf lui august!

cristi5

#48414
@dojaalex
Pai tocmai ca 2 ani din cei 6 poti linistit sa-i pui la CNAIR. Santierul a fost blocat pt ca nu voiau sa plateasca nodul Holdea de exemplu. Solutia a fost penibila, au trebuit sa liciteze pt ce construiau deja. Si aia a durat 6 luni.

Stii tu vreun santier in zona de deal si lunca care sa nu fi avut probleme?

Si aia cu drenajul apelor, ca tot zice Cuc, cum naiba a trecut de inginer ca neconformitatile gasite nu-s acolo??

Dominik

Pana la urma din ce am vazut de pe filmari nu este nici o limitare de viteza la deal, sau  :o
You're in Steelers Country

catalinmz

In momentul când se ajunge în instanță probabil Comsa/partenerul serios vor cere expertize independente/vor face propriile expertize pe tot lotul 3. Ca urmare tot lotul o sa fie blocat (inclusiv bretelele luate azi cu japca) o grămadă de vreme - poate ani. Iar noi o sa fim și f###ti și cu banii luați.

paullie

Mai fratilor asa imi vine sa postez un clip YT cu Andra, dar mi-e ca iau ban.

luc

Lotul 4 din direcția Șoimuș până la Ilia și retur. Imagini de la apusul soarelui.. 


















Powered by API/PUM imgur uploader

luc

#48419