News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 57 Guests are viewing this topic.

voicul

Nice.
Probabil la finalul saptamanii viitoare va fi balast si pe mare parte din sensul spre Ilia.

Progresul e bun.

rocklee

NU MAI ESTE MULT ...SI GATA .... :o

DIN VIZITA PE DEALUL CU LIIECI ...DIN SEARA ACEASTA  (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee



simotm

Multumim de filmulet si de poze.
Sigur n-ai fost radiat? Pe panglica din unele poze aparea "Atentie, radiatii laser" :)

Liviu_udr


lalilieci

#47362
un  mare + cu  multe multe  multumiri  pt filmulet, poze si  vestea cea  mare  , asfalt  in  diferite stadii din pod in  pod  pe  partea de langa DN. Sper  sa ne  mai faceti  surprize placute in  aceste ultime  zile  cu UMB. :hug:

stefan_cel_mic

Mersi pentru poze. Ce o sa se intample cu cainii "de protocol"?

voicul

@lalilieci - asfalt e cam pe un sfert din suprafata. Restul e balast + emulsie.

danutzu_1069

Raze LASER, sunt dar doar cand sunt utilajele in functiune...
Sunt folosite la sistemele de aliniere ale unor utilaje, in cazul de fata cel care toarna rigola..

Nelu63

#47366
Mulțumesc pentru filmare și fotografii Rufius , am văzut filmul si pe Youtube un plus de la mine nr. 71. Ce frumos să vedem negru de la un viaduct la altul.
Am si eu o intrebare, am vazut suporti pentru stalpi de iluminat doar 2-3 la capete sapaturi dinspre viaducte, inseamna ca nu vom avea iluminat pe toata lungimea sapaturi ?

Nelu63

  Într-o fotografie Rufius l-ai surprins pe paznicul săpături , câinele de piatră ( paza)😜 😁😂, pe care o să-l dorim plecat cu muncitorii la finalizarea lucrărilor.

horatiu.cosma

Nu, dealul nu va fi iluminat. In normative este obligatorie doar iluminarea nodurilor, parcarilor si viaductelor mai lungi de 100 de metri (sau 200).

Nelu63

Multumesc Horatiu pentru raspuns. Eu cred ca putea sa faca o exceptie CNAIR  tinad cont de specificul si periculozitatea lucrari si sa ceara suplimentar iluminatul intregului deal.