News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 61 Guests are viewing this topic.

voicul

#47100
Aceeasi solutie au avut-o si in filmarea anterioara la 2.03:

https://www.youtube.com/watch?v=1bZpk4I2LG8?t=120

pbh

Aceeasi solutie au ales-o si la celelalte doua captari principale din varful dealului.
In filmarea lui AlinC din 30 iunie se poate vedea cea de a doua, iar in departare prima care este deja astupata



RaduC

Quote from: TibiV on July 05, 2019, 03:32:12 PM
Intrebarea lui luc ramane:

De ce au ales sa sape dupa ce au facut terasamentul (si zidul de gabioane) ?...


La cat spatiu au avut acolo pentru gredere si compactare, a fost mai practic, simplu si rapid sa implementeze secventa asta de lucru in loc sa stea sa puna tevile, sa regreze caderea, sa ingroape camasile, sa aiba grijaj in jurul lor cu compactarea, eventual sa aduca alte compactoare mai mici, etc.

udar


gruiarew

Quote from: RaduLuc on July 05, 2019, 02:00:21 PM
@gruiarew La Holdea este stabilizat pe bretea, abia de luni incolo o sa fie asfalt, emulsia pacaleste pe toata lumea......

Mulţumesc şi scuze de confuzie. Era ceva negru şi eu eram pe partea cealaltă.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

lalilieci

cineva a fost  harnic si s-a cocotat sus  pe deal . Au ajuns cu asfaltul  la  jumatatea dealului pe sensul spre Deva.

 

Vice33

#47106
 :wtf: :wtf: :insomnia: :insomnia: :jawdrop: :jawdrop: ieri au făcut încă 1/4 din lungime... Daca nu mai pleacă acasă, vor sa termine în termenul asumat sau mai repede. Ce tare!!


Au băgat țevile de scurgere, au și umplut, mai au cred, într-un singur loc de pus acele țevi...


Bravo UMB, echipa merită la final premiată, propun ca fiecare de aici sa doneze măcar 50 de lei în contul API și din banii rămași în plus, sa le cumpărăm un cadou, de care sa își aducă aminte de noi, chiar și un DVD cu imagini, poze, de-a lungul anilor.


Ma simt puțin trist, chiar termină...?

wifi

Stabilizat cu emulsie, nu asfalt, ca la Holdea pe bretea.
Oare va fi demolata fantana? Sigur nu este in proiect, insa a dat tone de apa buna si rece la muncitorii insetati. Poate are sanse sa ramana.
Diseara, inainte de plecarea in vacanta, precis va fi alt peisaj, mai multa "planeitate", poate si ceva "rugozitate", adica balast si asfalt.

Vice33

Deci pleacă în vacanță pana la urma azi.... Când revin, după 15 iulie? Știi sigur ca plecă? Poate vor sa termine...

elphax

din cate s-a zis pe forum zilele trecute pleaca pt o saptamana - si apoi mai au 4 pana la Sf.Maria cand ma astept sa fie asfalt si parapeti pe tot dealul

Ionut

Quote from: RaduLuc on July 05, 2019, 03:03:56 PM
@Ionut Din cate stiu a fost ceruta receptia pe ambele contracte (Bretea si LD3), 31 Iulie este termenul.

Merci pentru info! Citez ca poate nu s-a vazut bine. Sunt tare curios daca vor face receptia atunci. Va spun de pe acum ca presiunea API va fi in sensul deschiderii IMEDIATE a LD3, fara a astepta LD4. Deja am dat in presa mai multe declaratii fix despre asta (sa nu se astepte LD4/deschiderea "la pachet").


Vice33

Eu am mai spus, dar unii dintre voi, poate majoritatea, ma considerați hater, legat de recepția LD 3,4.


Inteleg urgența deschiderii a lotului 3 dar nu se mai poate astepta o săptămână, doua, pana termina UMB...?

realfanady

Daca ar fi gata drumul, de ce sa mai astepti??? Chiar o saptamana/doua, de ce sa tii drumul inchis, daca e gata?  ???

udar

Daca terminau mai repede de termen ca sa dea bine la senzational, da ar fi o " chestie ",  dar cand se finalizeaza dupa ani de intarziere si o zi diferenta intre ele conteaza ...
Cum se finalizeaza un lot si trece testul cu receptia sa il dea in exploatare imediat.