News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 66 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mda...
CxxxR prezinta imagini de pe LD4 ca pe o mare realizare...

De ce nu dau LIVE de pe ST2?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Sa fie vara ... - este  :D
UMB a mai ramas doar cu o viteza maxima.

Nu stiu altii cum sunt, dar eu m-am saturat de lotul asta si doar de prin 2016 sunt pe forum
Sa dea drumul la LD3 si 4 si dupa, vreo 3 luni (pana incepe PORR) sa fie pauza pe topicul de A1 (bine doar amanari la restul de PISI).
Bine ca nu lucreaza Pizzarotti aici ...

lalilieci

#46562
Virtual Press  are o noua postare de pe dealul liliecilor  cu  titlul  Autostrada Lugoj - Deva. Cum se lucrează pe Lotul 4. Imagini DRDP

lalilieci

@voinicul  ,
da se termina , dar o sa-ti para rau ca nu exista si  la ceilalti AlinC  cu dronele lui, Marcel Banu si Rocklee cu camera magica  si Virtual press care nu e membru  aici dar  vine cu cate o  filmare la obiect. Eu le multumesc  din suflet pt munca lor   si cu siguranta  o sa-mi lipseasca teribil.

mishu77

In capatul de catre Soimus pare ca mai sunt 3 straturi fara cel la care se lucreaza acum. Posibil pana la urmatoarea vacanta sa termine cu umplutura.

danutzu_1069

@lalilieci, asta e filmare DTDP-ului

horatiu.cosma

Una si aceeasi, omul ala e angajat la drdp timisoara.

lalilieci

@danutzu_1069,
da am vazut si eu si am modificat,  dar dupa  mine e tot o filmare  a cuiva si preluata, Nu imi  dau seama  de cand e; luni  au  lucrat  fest, cred ca au terminat un strat  pana seara, marti  de la  pranz  a plouat   mult pana seara, azi e innourat  , nu sunt inca semne de ploaie.
Nu stiu daca  e angajat la  drumuri dar are postari aproape  zilnice  din  tot  judetul.

AlinC

E corespondentul de la ziarul "Adevarul" din judetul Hunedoara.

rocklee

pe parte cu viaductul bejan mai sunt de ridicat 2 randuri de gabioane ....iar pe parte cu viaductul soimus ...3 randuri ....daca tine vreme cu ei ...pana la sfarsitul saptamini spre bejan ajung la cota cu gabioanele ...spre soimus ma este ceva de muca.... :)

marius_tm

eu cred, că abia, la sfârșitul săptămânii viitoare ne putem hazarda la un termen cu ridicarea/terminarea gabioane-lor ! despre cotă, mai au mult/destul de săpat + compactat !

gruiarew

Acum îl înțeleg și eu pe AlinC (era suparat pe A10). Mi se pare de porc să descarci filmarea ălora de la DRDP și să o încarci la tine. Ați putea măcar să nu mai promovați astfel de chestii pe aici. Că o iei și pui link prin articole e una (frumos e sa precizezi sursa), dar să încarci filmulețul altora de pe altă platformă și să apară ca și cum ar fi al tău mi se pare furt.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rota

Şantierul autostrăzii Lugoj - Deva, lotul 3, video de la Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere

Video
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Skynick

Comsa termina elegant in iulie. Deci o sa mai asteptam o luna sa termine si UMB.

adiarc

cred ca sf de iulie,incep de august devine in sf mult mai aproape de realitate....pe ambele loturi
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura