News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 72 Guests are viewing this topic.

dorum

intra si dinspre Ilia si dinspre Soimus

rocklee

#46321
ochiometric ...ar mai fi cam 3 m de ridicat ....langa viaductul Bejan  :)


cristi5

#46322
Viaductul Bejan se termina la cota 202. Aliniamentul la deal urca la cota 205, deci daca la Bejan mai au 3m, pe restul kilometrului mai au 6m, adica mai au de ridicat terasamentul o treime din inaltimea totala (18-20m)



Discutii mai vechi despre traseu si cote
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.msg217727;topicseen#msg217727

rocklee

am fost astazi ....intro vizita pe lotul 3 ...la ilia si holdea ....am si doua filmari .... :)

am sa pun imaginile si filmarile maine  :o

AlinC

#46324
Quote from: Ionut on May 18, 2019, 05:31:38 PM
Observ ca acum camioanele intra in deal pe aliniament pe culeea dinspre Ilia. Bun. Deci ne apropiem... sper sa termine în septembrie.

Intra pe ambele viaducte: Bejan si Soimus. Dinspre Soimus intra prin sensul giratoriu si merg pe sens invers (oricum nu e folosit), adica pe breteaua de coborare de pe sensul Ilia-Deva. Am intalnit cateva basculante care intrau asa spre viaductul de la Soimus si mai departe spre deal. Din pacate in filmare se vad doar cele care intra dinspre Bejan (Ilia).

Se poate observa in filmare dar si in fotografie. Si-au adus sarma pentru gabioane pe viaductul de la Soimus:




Ionut

Sunt cam la jumatate cu biscuitii, din ce-mi dau seama. Gresesc? @RaduLuc
Daca nu gresesc, cred ca ne ducem mult in iulie, cam spre final.

udar

#46328
O filmare recenta gasita pe youtube




Si inca una


paullie

Din pacate Ionut asta e. 1 Aug la Holdea, 1 Oct la Soimus. Macar e 2019 (râd amar)

Quote from: rocklee on May 18, 2019, 11:12:53 PM
ochiometric ...ar mai fi cam 3 m de ridicat ....langa viaductul Bejan  :)
Rocklee daca ajungi la Soimus si te cunosc oamenii nu pui o intrebare? Sau sa iei ruleta cu tine?

cutter

Recunosc că m-au enervat filmările de la lotul 3 Lugoj-Deva. Ca pe foarte multe șantiere de autostrăzi din România - detaliile din afara carosabilului arată rău: scurgeri înfundate de pâmânt, plase rupte, taluze ravenate de apă, neacoperite cu pământ vegetal, neînsămânțate.

Știu un pic mentalitatea șefului de șantier/PM-ului de pe la noi - "șantierul nu e farmacie" - dar nu o să pot să o accept. Așa cum alții pot lucra îngrijit (alții în România sau alții mai la vest de noi) se poate și la noi.

Nu pot decât să sper că se va ocupa de toate aceste detalii constructorul și că va arăta totul impecabil la finalizare.

Io

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

cristi 74

din ce a filmat rocklee pe ld3 ... greu, greu. august cu breteaua. pe ld 4 tot august ca umb si au mutat oamenii a bacau... oricum fata de aktor sau pizzaroti se misca mai bine. am 45 de ani. sper ca la 65 sa plec de la c ta in viena pe autostrada desi, ma cam indoiesc:))

RaduLuc

#46333
@Ionut Conform proiect zidul de Macres este ridicat in proportie de peste 80%. Dupa finalizare se va lucra la grinda de parapet, deja pe prima portiune se lucreaza la ea.

voicul

Mie imi pare progresul bun, mai ales ca saptamana trecuta nu stiu cat au lucrat pe LD3 (din cauza ploilor).

Comparand cu filmarea lui Alin de acum 1 luna se vede foarte bine avansul. (2.45)