Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

sebba

^^ pai pana si blazonu' imi e "asezonat"
uite, tu, ce juma de ferrari ai pe blazon! la mine e o cotarla urlatoare! da' mushca! :))))

Sailing away! S/Y Haimana

simotm

Quote from: savagedanyro on July 31, 2013, 11:02:15 PM
sa speram ca nu ramane "din camp in camp"
inca putin si "ANA LUGOJANA" ramane fara clienti ...cei din zona stiu de ce
cred ca atata timp cat politicul se lauda cu realizarile din infrastructura nu ar fi de mirare sa mai lase ceva lipsa la autostrada si pt viitoarele alegeri ...ca tot au mai taiat din banii alocati la transporturi prin rectificarea bugetara deci ar avea si justificari

rrs

Sebes, pasaj DN7 peste A1




Uploaded with ImageShack.us

doar atat am putut salva, dupa acum am zis nu eu am facut pozele

rrs


rrs

A1 intrare Orastie



A1

A1 iesire SImeria



Uploaded with ImageShack.us
cam atat, sambata am drum prin Alba Iulia, daca am timp o sa ocolesc prin Sebes sa mai fac poze, nu promit nimic

rrs

bonus vedere A1 din cetatea Deva





Uploaded with ImageShack.us

tigrel58

Ufff, in sfarsit un contract semnat, lotul 4, OFICIAL - anuntul de atribuire 138822 pe SEAP:
"Contract nr: 92/50804    Denumirea: PROIECTARE SI EXECUTIE AUTOSTRADA LUGOJ – DEVA, Lot 4 
V.1)   Data atribuirii contractului    29.07.2013 
V.2)   Numarul de oferte primite    16 
   Numarul de oferte admisibile    5 
V.3)   Numele si adresa operatorului economic caruia i-a fost atribuit contractul
Asocierea S.C. TEHNOSTRADE S.R.L. – S.C. SPEDITION UMB S.R.L. – lider de asociere S.C. TEHNOSTRADE S.R.L. 
Adresa postala:  Bulevardul Unirii, nr. 77, Judetul Bacau , Localitatea:  Bacau , Cod postal:  600391 , Romania , Tel.  +40 0234 208 201 , Fax:  +40 0234.208.203 
V.4)   Informatii privind valoarea contractului
Estimarea initiala a valorii contractului
Valoarea: 1048528295.00     Moneda: RON    Fara TVA 
Valoarea totala finala a contractului 
Valoarea: 419397452.07     Moneda: RON    Fara TVA 
V.5)   Contractul ar putea fi subcontractat
Nu"

marcelbanu

#9427
Sper că am înțeles bine, lotul patru Lugoj - Deva
este tronsonul ce pleacă de la Șoimuș spre Ilia...
,,Data atribuirii contractului: 29 VII 2013"...
Plus șase luni proiectarea, asta înseamnă că se apucă de treabă prin ianuarie 2014 ?
Promit că voi fi cu ,,ioichii" pe ei, că pe sub fereastra mea vor trece cu șanțurile...

Am postat mai demult niște fotografii cu țăruși înfipți în pămînt
cam pe unde ar trebui să fie lucrările...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Redox

Se pare ca in curand se va da drumul la circulatie pe pasajul ce supratraverseaza autostrada in nodul Sebes-Lancram, cel putin asa ne promite vicepresedintele consiliului jud. Alba.

http://alba24.ro/in-trei-saptamani-se-deschide-circulatia-pe-podul-de-la-intrare-in-sebes-dinspre-lancram-se-asfalteaza-sensul-giratoriu-si-bretelele-de-acces-222579.html

dorum

Eu zic ca UMB se apuca din toamna asta de lucru...o sa dea drumu la santier inainte de a termina proiectarea cu totul...

marcelbanu

dorum și eu zic la fel, că dacă în primăvară era trasat deja traseul, poate chiar de UMB,
atunci, bănuiesc, că proiectul este gata de pus în lucru...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Chiar s-a semnat contractul? Sigur sigur? Nu ma pricep la SEAP. Va rog confirmati 100% ca s-a SEMNAT, adica actele au fost semnate, nu doar un anunt pe SEAP. Nu ma pricep, confirmati, sa trec in semnatura mea la status autostrazi.

Cat despre UMB si lotul 4:
Sursa secreta, 19 iulie: in 3 saptamani UMB se apuca de organizarea de santier pentru Ilia-Deva. Va fi in acelasi loc cu aceea pentru reabilitarea DN7.

Acum e clar ca baietii stiau ei ceva inca mai devreme de 19 iulie. Deci practic putem sa ne asteptam ca in orice moment UMB sa inceapa treaba cu organizarea de santier si apoi in teren. Pregatiti camerele foto, sa speram ca va fi totul OK si cu finantarea.

ciprebbe

#9432
Confirm! 
In SEAP apare ATRIBUIT

Quote
II.1.1)     Denumirea atribuita contractului de autoritatea contractanta
Proiectare si Executie autostrada Lugoj - Deva, Lot 4
II.1.2)     Tipul contractului si locul de executare a lucrarilor, de furnizare a produselor sau de prestare a serviciilor
Lucrari
Proiectare si executare
Locul principal de executare: Romania, judetul Hunedoara
Codul NUTS: RO321 - Bucuresti
II.1.3)     Anuntul implica
II.1.4)     Descrierea succinta a contractului sau a achizitiei/achizitiilor
Proiectare Si Executie Autostrada Lugoj-Deva, Lot 4, Sectorul Ilia - Deva : km. 77+361 – km 99+500. Proiectul se propune a se executa conform conditiilor de contract Fidic Galben de tip Proiectare si Executie.

@marcelbanu -  e in zona ta vizuala fosta organizare de santier a UMB, asa ca tu ne vei putea confirma daca vezi miscare acolo.
La ora asta UMB ul poate sa inceapa organizarea, sa vedem daca se incadreaza in buget.
QuoteII.2.1)     Valoarea totala finala a contractului sau a contractelor
419,397,452.07 RON   

Din partea mea " draga UMB " sa ai BAFTA - suntem cu ochii pe voi! ( din aer si de la sol)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Grizzly76

Felicitari voua