News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 63 Guests are viewing this topic.

Vice33

Am fost și eu în acest weekend la Alba Iulia, și pot confirma ca doar pe anumite zone înainte de viaduct sunt gropi mici și asfalt sfaramabil, dealul de la aciliu se prezintă bine, sunt tufarisuri și pomii plantați prind aspect și forta, peste câțiva ani se vor acorda și mai bine în sol. Alunecările sunt aproape insesizabile,  8) , pt oricine o fi acel Baiazid, ii spun ca romanii i-au bătut, din nou, pe turci.

Skynick

#46171
Clip cu asternere asfalt pe Fb Cnair

Așternere covor asfaltic pe lotul 3 al Autostrăzii Lugoj-Deva. Constructor Asocierea S.C. Teloxim Con S.R.L. -COMSA S.A. - Aldesa Construcciones S.A. - Arcadis Eurometudes S.A.

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/2162314730483391/

voicul

^Cat s-a schimbat peisajul pe la Ilia.  :lol:

rota

Video de la CNAIR din zona dealului Șoimuș

Video
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

NGC

LD2 E2 - Tuneluri

Quote from: tonică on May 09, 2019, 12:01:28 PM
In realitate [...] esti chemat cat sa aiba figuratie in fata presei cu ocazia mitingului psd din localitate. Aveau nevoie sa vina cu ceva oficial cat sa atraga presa si au inventat o "chichiţă". >:(

Pai daca ei fac asa, oare noi nu putem sa stricam ziua PAPAGALULUI Cuc? :lol:

Nu stiu cati dintre voi ati apucat sa vedeti acum cateva saptamani pentru putin timp poza cu Barney. Daca nu stiti despre ce este vorba, nu e nici o problema, o sa o revedeti in curand.

Ceea ce vroiam sa va spun acum este, ca CNAIR a incercat sa faca o surpriza si sa lanseze pana de Paste licitatia pentru tronsonul LD2 E2, cel cu tunelurile. V-am si spus despre asta la un moment dat.

Ei bine, pentru ca sa le stricam si noi surpriza, o sa va zic ca documentatia le-a fost respinsa, dar stati oricum prin zona. Barney va reveni. ;)

AlinC

A1 Lugoj-Deva, lot 4, "Dealul Liliecilor":





A plouat putin, dar se lucra inclusiv la terasament.

Vice33

Filmarea de pe lotul 3 era în zona nodului Ilia, undeau refăcut terasamentul? Deja asfaltează... Chiar se pregătesc de inaugurare pentru august-septembrie.

voicul

#46177
Parca termenul era final de iunie pe LD3, dar orice termenul se poate inlocui cu (multe) alt(e) termen(e) in RO.


miahi

#46178
@AlinC Multumim pentru update-urile frecvente.

Se prefigureaza forma finala a  "Marelui Zigurat al Liliacului de la Soimus" :) .
Sa speram ca nu vor fi surprize cu alunecarea de la partea dinspre Soimus si poate o inagurare "faraonica" la finalul verii.

Vice33

Da, știu, eu am pus un termen mai realist, incluzând posibilitatea prelungirii celui inițial din diverse motive... Chiar credeți ca la cât mai au, pot finaliza într-o luna, cer recepția, și se si da în trafic tot în aceeași luna...?


Termenul avansat de mine e pentru dare in folosință, după finalizarea procedurilor de pre- și recepție finala, și eventual după remedierea obiecțiilor comisiei de recepție.

Dominik

^
Si eu sunt de parere ca lotul 3 se va inaugura la sfarsit de August, inceput de Septembrie.
You're in Steelers Country

AlinC

A1 Lugoj-Deva lotul 4, "Dealul Liliecilor":


Dominik

Multumim AlinC pt update ! Din filmare se vede ca au inceput o fundatie pt un nou zid cred, la alunecarea din Toamna
You're in Steelers Country

survola

#46183
Sigur ies mai ieftin cu piramida aceasta (materiale, manoperă, uzură mașini, motorină) decât dacă ar fi făcut un viaduct corect aici?

cnecrea

salutare tuturor!

În primul rând vreau să mulțumesc tuturor care s-au implicat în a aduce update-uri legat de autostrada A1. Am câteva nelămuriri și sper să găsesc răspuns de la dvs.:

La lotul 3 al autostrăzii, mai este de munca doar la partea aceea unde se leagă cu sensul giratoriu?
La lotul 4 al autostrazii, mai este de munca doar la "Dealul Liliecilor"?


In opinia dvs., ce credeți, o să fie posibilă circulația pe autostradă de la intrarea în țară (Nădlac) până la Sibiu fără întrerupere (cu excepția lotului 2) de la începutul lunii august?

Vă mulțumesc anticipat!