News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 66 Guests are viewing this topic.

Cetatean

- coloana la ieșirea din Deva spre Simeria, de la Santuhalm pana la Dedeman.

flashu74

#43621
17.30, coloana spre Simeria este până în drept cu LIDL. Deci a mai crescut vreo câteva sute de metri. Și a început să plouă mărunt (semn că toată lumea va ieși cu mașina). Acum s-ar vedea din dronă perfect. Pe sensul celălalt se circulă fluent. Blocajul nu se datorează semaforului Sântuhalm.

udar

Aseara pe la 20:00 era activitate la Holdea pe intuneric tot la lumina utilajelor cateva excavatoare si mai multe camioane....

udar

Ieri dimineata am trecut si eu pe la dealul cu lilieci si am facut o filmare din masina la muntele de utilaje care aproape au tapetat dealul...
Sper sa fi iesit filmarea inca nu am apucat sa o vad si sper sa fi prins si un mare bolovan impins de un excavator care cu mare seansa nu a ajuns direct in DN

Quest

Quote from: patratel_ro on October 19, 2018, 11:27:38 AM
(...)
Sa mai asteptam pana semneaza aditionalul apoi sa vedem care e mobilizarea.

Si eu astept sa vad ce mobilizare are Comsa la Holdea dupa semnarea Aditionalului.
Ii vedem si acolo pe cei de la Apolodor ?
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

Tot ce e la Ilia e și la Holdea, că se aduce material de la Holdea la Ilia. Nu se semnează niciun adițional, ci eventual un nou contract pentru licitația aferentă bretelei.

rocklee

#43626
 :

gruiarew

Problema îs și șoferii bătuți în cap. La ieșirea de la Simeria s-a făcut coadă pe prima bandă și tot se băgau idioții că mai bine nu pot zice pe banda doi să ajungă mai în față. Până nu s-au pus doi cu tirurile unul lângă altul ne-am mișcat ca melcii. După aia și-a mai dat drumul.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Pozitia API despre LD3 in Adevarul (cu video de la Quest si pozele lui rocklee de la Ilia). Ma bucur sa vad ca Adevarul preia cam tot ce scrie API, mai ales ce e important. :) Si de data asta Hotnews nu mai rateaza comunicatul. :)

JohannDB

Miercuri dimineața 17 Octombrie, în jurul orei 03:10.... La Nodul Ilia, la pod, capătul de peste calea ferată

Din DN7 , lumină ca-n Vegas, bascule, compactoare, mișcare; surprins total de spectacolul de lumină și mișcare.
Dar, se pare că imediat după pod a fost demolat complet tot rambleul (are acum o cotă mai joasă decât calea ferată) și se face reconstrucția lui....  Un pic mai spre vest rambleul este la cota normală...
La revenire dinspre Arad în cursul dupăamiezii, am reușit câteva poze "prin gard", pentru a nu deranja oamenii cu prezența pe șantier. Se lucrează la  foc continuu.













































































Powered by API/PUM imgur uploader

mishu77

Multumim de poze, dar de cand nu ai mai citit pe aici? Ca autostrada e demolata acolo la Ilia de foarte mult timp (sper ca nu gresesc dar poate un an).


alinuttt


mishu77

Asa da +1.

@rocklee Totusi LD3 noiembrie 2019? Chiar asa mult nu mai e totusi ....

horatiu.cosma

Doamne fereste sa fie noiembrie 2019. In ritmul actual, realist ar fi undeva prin mai-iunie 2019.