News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 66 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

#42675
Videos doar mâine... daca prind azi un laptop pun și pozele la full resolution de pe drona.

(GPS)

(GPS)

(GPS)

(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

adi


ciprebbe

Mult a fost si mult mai este :).
Merci.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

Foarte frumoase cadrele, arata mult mai bine decat de la sol!
Astept si continuarea!
:brush:
Pentru A6!

alexandruduma

Doar mâine, azi am team building (drinking) la Alba Iulia

Iceman

Alexandruduma multumim :cheers:....O surpriza placuta.....Din partea mea ai o cafea in orice locatie din Cluj  ;) :D

AlinC

#42681
De luni se inchide circulatia pe A1, tronsonul Simeria-Deva (Soimus) pentru a face legatura cu viaductul. Oficial lucrarile se vor termina pana la 11 noiembrie:

https://ziarulunirea.ro/foto-video-de-luni-a1-se-inchide-pe-tronsonul-simeria-deva-pentru-a-se-racorda-viaductul-de-la-soimus-489334/

Video:


Iceman

#42682
Se pare ca Ziarul Unirea a ascultat de mesajul lui Horatiu..... :lol:.....Rapid sau mobilizat :lol:

yetiman

#42683
 :lol: Ce aglomerat a fost "spatiul aerian" de la Soimus.

Si alexandruduma a promis ca pune filmarea lui, dar numai maine.  :D

Inca n-am vazut nici fimarea celor de la Unirea. Nu se vad "reciproc" dronele?  :D

Oricum, bravo amandurora!!!

LE: Dupa ce am vazut filmarea, doua concluzii:
1. Mai este muuuuuult de lucru la Soimus.
2. Impresionant numarul de utilaje ale UMB. Fiind parcate grupat, se pot vedea cate sunt. Daca am avea aceeasi densitate de utilaje si pe alte loturi, mult mai bine ar merge constructia de autostrazi....
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

flashu74

#42684
Wow! Lipseste omul pret de o săptămână (și 4000 km pe drumurile altora) și aici e o explozie de fotografii și filmări. Cu cât mai multe și mai dese cu atât mai bine pentru noi. Mulțumiri tuturor.

rocklee

#42685
si imaginile din articolu celor de la Ziarul Unirea ....merita sa fie vazute ... 8)


rocklee

#42686















Europiu

Quote from: yetiman on September 08, 2018, 07:28:12 PM
Si alexandruduma a promis ca pune filmarea lui, dar numai maine.  :D

Hm... Eu am inteles din mesajul lui ca au fost impreuna...

Oricum, faine cadre, baieti!

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alexandruduma

Nu nu... eu am fost pe barba mea... doar că filmările sunt in drona până ajung mâine la Cluj. In seara asta e party mare cu firma la Alba Iulia. Deci nu am acces la procesare.

Skynick

#42689
sectiunea asta din Struma seamana cu dealul cu lilieci (de la 03:40) De urmarit ce solutie folosesc si bulgarii acolo. Ei au inceput cu zidul de sprijin de sus. E si mai mica panta lor.