News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 59 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Doar la Soimus II / Bejan / lilieci mai sunt grinzi de ridicat. Asta e clar.
Eu zic ca vor ridica toate grinzile, mai ales ca avem si un DN, un DJ, si un curs de apa...
Eu sper sa aiba "flux continuu" la montaj....

flashu74

La Soimus2 s-a inceput montarea macaralei. 48 de de grinzi sunt aici 8*  6 deschideri. Probabil 2 pozitii pentru ca va trebui demontata macaraua dupa ce se monteaza primele 3 deschideri ( cele dinspre organizarea de santier unde se monteaza acum macaraua) si mutata undeva langa DN, in zona CF-deal.

whitedove

#41102
Cateva cadre de ieri
Soimus II

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

whitedove

Baraj

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


Vice33

Nu inteleg, ce dureaza asa de mult relocarea DJ-ului...? De ce nu se apuca saptamanile urmatoare de amenajarea si asfaltarea acestui DJ ca sa continue cu lucrarile la A...? De atatea luni se chinuie sa faca acel canal betonat pentru retelele electrice, sau ce or fi...intre DJ si A.
Rocklee, intrebi te rog cand mai ajungi in acea zona, ce mai trebuie sa rezolve pentru a continua cu lucrarile la DJ si la A...? Cand vor asfalta DJ-ul...?

horatiu.cosma

Vor asfalta DJ-ul când vor reveni din vacanță și când nu va mai ploua  :D.

danutzu_1069

#41106
La Soimus II, din poze, vad ca mai au de facut o rigla la cele 3 pile dintre DN si cf, la perechea ei cred  ca este turnata dar inca cu cofraje...., dupa, urmeaza turnat si pintenul. Astea sunt lucrarile mai consistente.... restul, maruntisuri...

flashu74


flashu74

Intre DJ si autostrada se construieste acel zid-sant. Mai este putin de lucru la el. Si in partea din spatele autostrazii mai este putin de facut la acel zid-sant. Dar nu mai este foarte mult.

flashu74


flashu74

#41110
La pilele acelea cu 3 stalpi (cele care ajuta la traversarea DN pe partea de sud) mai este de lucru la rigle, una este cu armatura  facuta si probabil sapt viitoare va fi turnata si la una trebuie facuta si armatura. Dar daca ridicarea grinzilor va dura 3 saptamani este timp sa fie gata.

rocklee

flashu 74 ....iar ai trecut inaintea mea pe acolo  :) ....in spatele celui cu wv pasat am parcat eu de am facut poze  :D








































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

am tras o fuga si pe LOTUL LD 3 ....si am facut ceva poze ...primele imagini sunt facute la nodul Ilia unde pe o anumita distanta au terminat fundatia terasamentului .... :)




























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

urmatoarele  imagini sunt din nodul de la holdea ...giratoriul nodului imi da frisoane ...cand va  fi la iarna si va fi lunecus  ...cum  este de inclinat ... 8)
sapatura la  DN....cam putina ... >:(


































Powered by API/PUM imgur uploader