News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 52 Guests are viewing this topic.

Ionut

Apropo de latimea DN73C (si cred ca este la fel pe DN68A). Am prins cateva cadre excelente.

TIR stationat. Si tot este ingust.


Fix cat banda. :)


Curba. Camionul intra mult in sensul opus pentru siguranta.


Ups. Camionul din fata mea intra pe acostament pentru siguranta.

carutasul

Mie mi se pare că o problemă majoră (care de fapt e oarecum legată de asta cu drumul îngust ) e că trece prin localități pe o lungime foarte mare ( parcă am văzut că în una din ele ar fi lăsat ceva spațiu pentru lărgire, dar în general nu)  .

danutzu_1069

Da, DN-un asta este de categoria 2, DN secundar, idem cu "prietenul" 68A...

esendy

#40563
clar ar trebui modernizat acest dn73C sa fie gata deodata cu A, sa nu patim iar ca pe tronsonul Margina_Holdea

Pt mine e clar ca tronosoanele montane din PiSi nu vor fi gata mai repede de 8-10 ani

Ionut

Confirmare oficiala a ceea ce va spuneam pe surse: Autostrada Sibiu – Piteşti - km 122, km 122+500, km 122+950, km 123, data începerii procedurii EIA/EA 27.12.2017; s-a depus studiul de evaluare adecvată în data de 16.05.2018.

Ministerul Mediului

Mersul trenurilor

Eu unu nu inteleg, s-a eliberat acordul de mediu pentru doar 1 km? sau 123?

rusugxg

Mai am o intrebare "de blonda": la dealul de la Soimus, corpul autostrazii nu poate si sustinut de piloni (cel putin in portiunea dinpre Ilia, care ar trebui umpluta). Adica niste grinzi sprijinite pe deal si pe piloni. Cam ca pe transfagarasan sau valea Oltului pentru CF dar cu autostrada pe deasupra.

tom_sawyer

Quote from: Ionut on May 28, 2018, 09:08:19 AM
Confirmare oficiala a ceea ce va spuneam pe surse: Autostrada Sibiu – Piteşti - km 122, km 122+500, km 122+950, km 123, data începerii procedurii EIA/EA 27.12.2017; s-a depus studiul de evaluare adecvată în data de 16.05.2018.

Ministerul Mediului

Nici eu nu inteleg, acord de mediu pentru 4 puncte? nu trebuie sa fie niste segmente? Ce se afla mai exact in punctele alea?

gruiarew

S-au făcut deja poze dar fiind prin zonă n-am putut trece pur şi simplu:











'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

Grind, încă nu pare a fi la cotă:











'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

georgec

Are cineva idee cand se va trece traficul pe noul pod?

Allex

#40573
Pe PiSi 1 vom avea niste relocari de LEA serioase:



"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Multumim pentru efortul tau de a actualiza traseul Pisi 1 si 5! :cheers: Sa ne spui te rog pe forum, aici pe A1, cand ai terminat. Ca sa poata studia toti cei interesati traseul. Pentru PiSi 1 si 5 traseul din SF va ramane in mare, mare parte neschimbat la nivel de PT...