News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 53 Guests are viewing this topic.

voicul

Nu stiu cu ce se compara cei 15km de o sa fie asa horor.

Evident ca va jena, dar se poate face altceva - merge pe 15 km de A si dupa numai pe DN-uri.

Evident ca se vor simti cei 15 km, dar ...

Poate imi scapa mie ceva, dar eu zic ca va fi mai bine ca de la Sibiu la Nadlac sa mergi doar pe 15 km mai greu, decat ca pana acum.

Liviu M

Recunosc, n-am fost pe acolo decat asta iarna (un dus-intors) si am inteles ca s-a stricat binisor de atunci, da' pe mine m-a deranjat mai mult calitatea unor soferi si mai putin calitatea drumului.

flashu74

15 km de DN e mai bine decat 50 km de DN in prezent. La Holdea pare ca se pregateste devierea traficului.


flashu74


alin_simeriaveche

#40535
Mi se pare mie sau acei parapeti pusi in sensul giratoriu indica faptul ca se va face acea bretea.... :insomnia: :yes:

TibiV

#40536
Se punea problema daca se mai face sau descarcarea temporara si ca santurile de scurgere din giratoriu ar sugera ca s-a renuntat la descarcare....
Eu zic ca aceasta intrerupere a parapetilor metalici si instalarea de NJ (care nici macar nu sunt identici, este clar o "lucare provizorie"...) arata foarte clar ca se va face descarcarea temporara, si unde anume se va face...

(A se observa ca pe sensul opus, care da spre "rapa", sunt doar NJ...
Pariez ca sunt bine infipti, aceea va fi configuratia finala.)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alin_simeriaveche


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

In momentul asta se executa lucrarile conform proiectului tehnic aprobat, autorizatiei de construire, care include acea bretea. La un moment dat Comsa va spune stop joc, atata timp cat tot ce fac e pe banii lor, nefiind platit de cnair, deoarece nu e in contractul lor (trebuie aditional).

rocklee

si la cariera de piatra sa turnat ...balast stabilizat pe un sens dintro parte in cealalta 



































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagimi de la pasjul 1 soimus ....si primi piloti forati ai zidului de sprijin















Powered by API/PUM imgur uploader