News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 47 Guests are viewing this topic.

cutter

Breteaua trebuie facuta odata cu sapatura principala. Breteaua străbate taluzul de pe partea stanga (in sensul proiectului) ba chiar cred ca are nevoie de niste ziduri de sprijin. Deci da, ar trebui sa fie evidenta in timpul sapaturilor.

cutter

Quote from: voicul on May 12, 2018, 08:44:18 PM
Din ce se vede aici eu as zice ca nu are legatura una cu alta. (adica iesirea se poate face si dupa sapatura principala)

Fals.

Uita te pe un plan (exista aici pe forum) care sa ti arate profilul longitudinal si transversal (adica sa poti imagina in 3D). Noi ce tot spunem aici de atata timp ca lucrarea nu poate fi separata!

gruiarew

Quote from: Ionut on May 12, 2018, 02:16:55 PM
^^ Va rog, cei care treceți pe la Holdea, să fiți foarte atenți la mișcarea din giratoriu, cât puteți observa. Dacă nu e mare deranj, opriți câteva minute pe partea opusă giratoriului, este loc acolo in DN68A, și faceti câteva poze. Multumesc mult!

Dacă nu are nimeni drum trec eu.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Quest

Quote from: cutter on May 12, 2018, 09:39:27 PM
Breteaua trebuie facuta odata cu sapatura principala. Breteaua străbate taluzul de pe partea stanga (in sensul proiectului) ba chiar cred ca are nevoie de niste ziduri de sprijin. Deci da, ar trebui sa fie evidenta in timpul sapaturilor.

Multumesc Cata. Si mie mi se pare ca breteaua are nevoie de un zid de sprijin.
Deci in timpul sapaturilor ne vom da seama daca pina la urma Compania si-a revenit (...) sau o tine tot pe a ei, ca "ea nu recunoaste nodul Holdea si ca n-a dat ordin de incepere ptr nod", parca asa spuneau.
Common sense will get you far !

TibiV

Quote from: Quest on May 12, 2018, 10:36:57 PM
Deci in timpul sapaturilor ne vom da seama daca pina la urma Compania si-a revenit (...) sau o tine tot pe a ei, ca "ea nu recunoaste nodul Holdea si ca n-a dat ordin de incepere ptr nod", parca asa spuneau.
Lucrarea in sine nu are nimic de-a face cu ce recunoste (sau nu recunoaste) CNAIR...
Lucrarea trebuie facuta "inginereste" de constructor, nu "urechieste" dupa cum recunoaste sau nu Cxxx o lucrare sau alta.
Lucrarea trebuie sa fie "beton", tocmai pentru ca CNKKT sa nu poata spune dupa aia (mai ales cand se va ajunge in instanta) ceva de genul "constructorul a facut o improvizatie de doi lei ceruta de "tehnocrati" (acum s-a ajuns la faza in care "tehnocrati= câh, pishu-caca"... Doar ăia de la partide "e dăștepți"... Este toți un fel de Vasilica...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

am fost in seara aceasta pana la neamuri la bacea si am intrat in cateva zone pe autostrada ... :D

la cariera surpriza mare ...au ajuns cu unplutura pina sus ...pe cea mai mare portiune sunt la stratul de zgura de furnal ....sunt cu asfaltulin gura debleului .....de la cariera .. :D.

la debleul de la branisca sunt cu un sens asfaltat pana in apropiere de viaduct ... :)


la baraj sau ridicat cu umplutura ...destul de sus ...fata de ieri ... :D

iar la viaductul 2 au decofrat doi piloni si au turnat ...ultimul dintre cei patru ... :o

AM FACUT SI CATEVA POZE ...DAR SUNT FACUTE DUPA ORA 21 CU TELEFONUL IN GRABA SA PRIND LUMINA ...DAR MULTE SUNT DE O  CALITATE PROASTA .... :( :(

rocklee

#40266
imagini de la viaductul 2 soimus unde sa decofrat ...piloni de langa parau.....si ultimul sa turnat ...

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

imagini din debleul branisca unde au ajuns cu asfaltul langa ...viaduct  (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)





Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini de la baraj unde au ajuns cu umplutura ...la ultimul nivel iat dinspre ilia avem asfalt  :D :D

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



flashu74


flashu74


flashu74

Nu se asfalteaza . paleta este pentru cand ies camioanele cu sapatura.