News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 20 Guests are viewing this topic.

rocklee

#40290
breteaua trebuie facuta pe cand este gata autostrada .....si pana atunci mai este :) ...eventual daca se mai face  :o ???

multumim pentru poze ... :D

gruiarew

Posibil să fie ca'n bancul ăla cu promisiunile electorale:

- Vă facem pod peste gârlă!
- Păi noi n-avem gârlă!
- Facem şi gârlă!

Nu cred că au betonat şanţul ca să-l spargă iar. Doamne ajută să mă înşel.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rusugxg

#40292
Cred ca va fi cum a fost.


De altfel, cred ca isi fac un "background" in speranta ca poate ...

germanul2012

Ha,ha,ha!  :lol: Râdem și glumim dar, să faci o intersecție (sens giratoriu) în vârful muntelui pe  o șosea care nu se intersectează cu nimic, cred că ar fi  o premieră mondială și ar rămâne la nesfârșit în cartea recordurilor. În altă ordine de idei eu încep să sper din nou că într-un an bun aproape că vom circula de la Sibiu pâna la granița pe autostrada, cu excepția Holdea-Margina care va fi o porțiune de testat nervii conducătorilor auto încă vreo câțiva ani.  :((

laszlo.robert

Se pregătește muzeul Deva-Lugoj ,lot 3.Suntem deja specialiști la asta ?😣

danutzu_1069

Din pozele "de la sol" eu zic ca mai trebuie asternut stratul de uzura. Se vede acolo unde apar rigolele pe dreapta, la iesirea in DN...
Iar cu ce este deja facut in materie de rigole, in giratoriu, pana va fi gata auostrada si breteaua, acolo trebuie sa aiba o forma...

mishu77

Quote from: laszlo.robert on May 13, 2018, 07:12:52 PM
Se pregătește muzeul Deva-Lugoj ,lot 3.Suntem deja specialiști la asta ?😣

Doar LD3. Pai LD4 in cel il descarcam? Ca daca nu se deschide LD3, LD4 nu are descarcare si dupa mintea lor de bibilica, pe LD3 daca intri la Ilia tre sa iesi tot la Ilia .... Cand sunt alegeri? Ca nu stiu de ce, dar am impresia ca trag de ele ca sa aiba ce inaugura in anul electoral, sa zica uite tehnocratii au blocat noi abia acum am reusit sa deblocam. Si noi o mica parte stim ca nu e asa, dar prostimea o sa puna botul. Scuze ca am dat-o in politica...


Europiu

Quote from: gruiarew on May 13, 2018, 06:57:33 PM
Nu cred că au betonat şanţul ca să-l spargă iar. Doamne ajută să mă înşel.
Dar nu se poate, la o adică, trage un podeț peste rigolele alea?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

cristi5

#40299
Vreau sa adaug faptul ca giratoriul e inclinat spre Grind (se vede in profilul lung postat aici mai demult). Fara bretea, apa s-ar scurge spre locul unde va fi odata breteaua. Deci daca vrei da dai drumul la trafic ASAP, faci o rigola...

La momentul asta nu cred ca se poate construi mare lucru din bretea fara sa fie sapat actualul traseu al DN, pt ca breteaua coboara fata de platoul actual. In lipsa bretelei, o rigola temporara are sens.

Cata politica intr-un biet șanț

danutzu_1069

Pai asa ne place noua, astora de pe forum, sa despicam firul in n-șpe...

TibiV

Politica, nepolitica, sau fir "despicat" in n-șpe...

Nu contezaa....
Uite cate drone are API in aer sa ii spupravegheze...


:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

flashu74

Am prins lumina la intoarcere asa ca am ceva foto. Exact la acel sant mi-a sarit privirea in teren si mi-am zis - NU E DESCARCARE.
Iata si ceva imagini.










Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Asa arata asfaltul pe partea cu Deva.









Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74