News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 24 Guests are viewing this topic.

rocklee

#40245
Umb ul a lucrat în 30 și în 1 mai. Când noi am fost liberi. Ei nu lucrează în Sărbători  .este înălțarea 

flashu74

Quote from: rocklee on May 12, 2018, 01:40:53 AM
UMB ia o mica vacanta intre 14 si 21 ...pana atunci  :bye: :bye: :cheers: :vroomvroom:
Pai oricum joi 17 mai , duminica 20 mai si luni 21  mai sunt sarbatori si nu s-ar fi lucrat.
Multumiri pentru poze Rocklee.

Iceman

Rocklee multumim  :cheers:...Forta UMB :)

laszlo.robert

Din postarea CNAIR s-a început forarea pentru montare a ancorelor de susținere a PLASEI .Deci Rockle acea nu erau foraje geotehnice.Dar nu se mai face zid în partea superioară ? Are cineva informații mai exacte ?

luc

Plasa?? Surpriza, surpriza..  si cred ca mai mare va fi surpriza cand vor incepe efectiv lucrul la deal...#proiecttehnicSS

pbh

Nu a fost vorba niciodata de zid in partea superioara. Doar ancore de aprox 20m. Plasa este suficienta tinand cont ca acel versant este stancos dar trebuie eliminat orice pericol de a se desprinde o bucata mica care sa ajunga pe autoastrada - versantul superior va fi foarte abrupt. De surpare nu poate fi vorba. 

catalinmz

Aseara in jur de or 20 se circula normal pe DN in zona Holdea si intr-adevar asfaltul spre noul sens giratoriu e proaspat (dinspre Deva) si e aproximativ la acelasi nivel cu asfaltul pe DN. In plus am vazut multe petice proaspete pe zona de DN paralela cu LD3 - inclusiv la trecerea de nivel de cale ferata de la Ohaba

Europiu

Quote from: Dominik on May 12, 2018, 02:23:01 AM
nu-i cam mult 7 zile lucratoare vacanta ?

Ăsta e protocolul UMB, așa au făcut și la Gilău. Îi vezi 3-4 săptămâni lucrând inclusiv Sat/Sun, apoi o săptămână pauză. Nu uita, Dominik, oamenii ăia sunt la sute de kilometri de casă...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

voicul

Cu alte cuvinte 70% din producita de autostrazi din RO va fi blocata 7 zile :)

^Una din cele 7 zile e pe drum (dus-intors), deci daca ar lucra normal nu ar renta sa mearga pana acasa. Asa in 6 zile chiar intelegi ceva si chiar poti sa zici ca ai stat acasa.

Ionut

^^ Va rog, cei care treceți pe la Holdea, să fiți foarte atenți la mișcarea din giratoriu, cât puteți observa. Dacă nu e mare deranj, opriți câteva minute pe partea opusă giratoriului, este loc acolo in DN68A, și faceti câteva poze. Multumesc mult!

Liviu M

Quote from: Dominik on May 12, 2018, 02:23:01 AM
nu-i cam mult 7 zile lucratoare vacanta ?
:o
Cate zile libere si cand le iau/primesc e fix problema (interna) a UMB-ului.

Quest

Sotia a trecut dimineata la 8:00 pe la Holdea. Zicea ca sint citeva utilaje, dar inca nu incepusera treaba, fiind devreme.
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

La Holdea saptamana viitoare ar trebui, cu putin noroc, sa se circule prin giratoriu si sa inceapa Comsa sapaturile unde e acum DN ul.

UMB nu lucreaza de sarbatorile religioase si nici duminicile. Programul normal de lucru e: 2 saptamani de luni pana sambata, apoi o saptamana scurta in care pleaca in Moldova de joi si revin luni. Probabil acum au legat zilele de sarbatoare cu cele legal libere de 1 mai si au facut o saptamana intreaga acasa in Moldova.

Quest

Comsa va muta la Holdea traficul pe noul pasaj si giratoriul aferent, dupa care se vor apuca de sapat.
Din felul in care vor sapa, ne vom putem da seama daca in plan e si breteaua dintre A si giratoriu ?
Pot configura breteaua chiar si mult dupa incheierea sapaturilor principale, sau breteaua trebuie configurata odata cu sapatura principala ?
Common sense will get you far !

voicul

Din ce se vede aici eu as zice ca nu are legatura una cu alta. (adica iesirea se poate face si dupa sapatura principala)