News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 24 Guests are viewing this topic.

Quest

Quote from: Europiu on October 12, 2017, 01:03:40 PM
Apropos, Quest, am tot vrut sa spun: vezi ca ti-ai facut griji degeaba apropos de durata operatiunilor de sudura? ;)

Grijile mi le facusem dupa experienta de anul trecut de la Nod Ilia. Rocklee a surprins atunci chiar ridicarea grinzilor pe 12 iulie, iar Comsa mai suda la ele prin octombrie ? Stii si tu povestea cu suflatul in iaurt.
De data asta se vede ca merg intins, cu siguranta vom merge pe pasaj pina la sfirsitul anului.
Common sense will get you far !

Dominik

Continua lucrarile pe lotul UMB cu aproape 500 de muncitori si 200 de utilaje !

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/videos/486674478361807/
You're in Steelers Country

pasadia

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Acum plec de la Holdea, in 15 minute la Grind.


Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia


pasadia


pasadia

Dealul Soimus, partea de vest, A1 va trece peste DN79.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Liliecii

(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Capatul estic al dealului Soimus
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Ultimele (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


rocklee

multumesc pasadia ...pentru imagini ... :cheers:  :D


rocklee

#36370
din ce am vazut din imaginile lui pasadia de la grind ....nu sa rszolvat in totalitate problama cu acel izvor de la pasjul cf ...doar au mutal problema mai incolo... :o



este prea adanc acel hauu dintre terasamentul dinspre pasajul cf si cel de langa pasajul dn68... ???

udar

Naspa veste de 1 an se chinuie cu acel izvor si inca nu au reusit

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk

pasadia

In mod sigur nu e rezolvata problema, intr-o poza cu zoom se vad si niste "white collar" cum privesc pe acolo.

Concluzia e ca pe L2 la Salini, desi se vad muncitori si miscare nu apar nici un fel de rezultate (v-am zis eu, folosesc materiale transparente).

Pe L3 apar rezultatele la Holdea dar doar acolo. Iar pe L4 se vede fain pasajul Branisca din partea cealalta a Muresului, din DN7. In schimb cat timp sapatura merge lent (si chiar nu vad cum ar putea sa o grabeasca) va mai dura mult si bine. Si nici viaductul din vestul dealului Soimus nu l-au inceput...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

@ rocklee - ma gandeam sa intru pana la izvor, nu pareau piedici in cale (nici caini, nici noroi, nici utilaje). Da' am zis ca mai bine te las pe tine.

Ce mai trebuie sa zic e ca pe toata raza DRDP-ului erau muncitori la intretinere. Utilaje ce taiau iarba, vopsit podete, reparat parapeti... Si pe A si pe DN-uri. Schimbarea directorilor, bucuria celor din districte...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Liviu_udr

#36374
Sâmbătă trec și eu prin zonă. Încerc să fotografiez zona, dacă nu se iau iar de mine niște...oameni!