News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 65 Guests are viewing this topic.

rocklee


NGC

Quote from: ultrasbz on October 11, 2017, 03:14:47 PM
Urmeaza astazi in sedinta de Guvern:

PROIECT DE HOTĂRÂRE privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Lugoj-Deva", aflate pe raza localităţii Brănişca, din judeţul Hunedoara

text

Este proiectul de HG despre care am scris mai demult.

Quote from: NGC on August 29, 2017, 10:54:46 PM
S-a mai facut un pas mic inainte si pentru zona Branisca.

"Proiectul de Hotărâre a Guvernului privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Lugoj-Deva" aflate pe raza localității Brănişca, judeţul Hunedoara"

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1671-hg25082017dirtac

Quote from: rocklee on October 11, 2017, 05:03:59 PM
AceA hotărâre  de guvern  este  pentru  relocare  stâlpilor de  înaltă. ..De deasupra  viaductului

Corect! Relocare pentru stalpii 15N, 16N, 17N, 18N, 19N si 20N ai LEA 400Kv.

rocklee

#36347
din ce stiu eu din teren ...se vor reloca doar doi nu sase  :(

sau o fi vorba de toti stalpi dintre soimus si branisca de pe aliniamentul autostrazi...
???

SkyPilot

#36348

Vice33

LEA 400 kW este  cel de langa viaductul Branisca unde se monteaza ultimele grinzi? Va fi si acela relocat, sau se refera la LEA de langa dealul cu lilieci?

TibiV

LEA 400kV este cea de la viaductul Branisca si care ajunge pana la cariera, de unde pleaca mai departe spre Arad...
Sunt curios cum a ramas cu stalpul 37, pozat de rocklee in martie...

Quote from: rocklee on March 25, 2017, 11:21:23 PM
am facut cateva cadre cu stalpul 37 ...de linga cariera de piatra BRETEA MURESANA



Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Vice33

La care stalp se refera hotararea de guvern prin acel stalp LEA de 400? Care dintre ei?

horatiu.cosma


Vice33

Quote from: horatiu.cosma on October 11, 2017, 11:11:07 PM
Toți cu probleme.
Poți detalia te rog? Care stâlpi și cu ce probleme? În afară de stâlpul de la carieră care ar mai fi?

horatiu.cosma

#36354
http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1671-hg25082017dirtac

Uitați-va la instrumentul de motivare. Așa cum a zis și NGC, e vorba de stâlpii 15N, 16N, 17N, 18N, 19N si 20N , toți făcând parte din aceeași linie LEA 400Kv

L.E. Stâlpul 37 pentru care a pus o poză TibiV mai sus e de la carieră, unde UMB a modificat puțin aliniamentul fiindcă nu au rezistat coloanele forate. Acolo nu cred că sunt probleme, stâlpul e la metri buni de aliniament.

Ionut

Quote from: Dominik on October 11, 2017, 03:37:59 PM
Imagini foarte interesante de la Holdea

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/videos/486319065064015/

Vad ca nu ai citat exact explicatia celor de la DRDP. Era mult mai importanta decat pozele (care sunt din octombrie).

QuoteLa descărcarea Holdea se lucrează la capacitate maximă. S-a finalizat infrastructura viitorului pasaj de la km 56+505, s-au montat și sudat grinzile metalice, s-au montat predalele, s-a făcut armarea în placa de suprabetonare și trotuare, iar săptămâna viitoare se preconizează că se va turna placa de suprabetonare. Antreprenorul lucrează și la relocarea DN 68A, la rampele de acces și la viitorul sens giratoriu de la Holdea.

Deci saptamana viitoare ar trebui sa vedem suprabetonarea. Nu e rau, se misca.

Quest

Gruiarew, daca mai mergi acasa la Faget, vii cu poze la zi de la Holdea ? Sa vedem odata turnata placa de suprabetonare. Au tot asezat armatura in ultimele 2 saptamini.
Common sense will get you far !

Tavi

Pana atunci poate gasesti si hidroizolatia :)

Europiu

Apropos, Quest, am tot vrut sa spun: vezi ca ti-ai facut griji degeaba apropos de durata operatiunilor de sudura? ;)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

adiarc

Stați putin....placa trebuie sa stea putin..cred ca nu merge direct hidroizolatie....sau? :-[
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura