Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 31 Guests are viewing this topic.

NGC

Scriu aici pentru ca poate sunt multi dintre voi interesati de diferitele clarificari pentru diferite licitatii, inclusiv PiSi.

Quote from: cristi5 on September 22, 2017, 11:34:07 PM
Astazi am gasit pentru prima oara ceva pe SEAP. E foarte intuitiv... nu. M-a ajutat cutter

Quote from: ovideatza on September 26, 2017, 08:08:24 PM
Din ce stiu, e-licitatie ar avea in dezvoltare o noua interfata, care ar trebui sa fie mai usor de folosit (teoretic).
Eu cred ca e intentionat facuta in acest fel incat sa fie greu de gasit ceva..alta explicatie nu cred ca exista.

Pentru licitatiile lansate de CNAIR nu prea are rost sa va complicati cu SEAP.

Cel mai usor este sa vizitati eachizitii.cnadnr.ro. Acolo sunt toate documentele, inclusiv clarificarile si nu sunt semnate electronic, deci scapati de etapa de extragere din acele fisiere .P7S. Este si mai usor de descarcat daca sunt multe fisiere.

delacroix


cristi5

#36107
AM inteleg ca e un dialog, si poate cere ajustarea structurilor la proiectare. Sa vedem cate asemenea schimbari se vor cere. Si cate ecoducte...

Sigur, cum vor licita constructorii pe 1 si 5 fara sa cunoasca aceste modificari, nu avem de unde sti...

Quest

Quote from: ciprebbe on September 26, 2017, 12:44:19 PM
Holdea by Ascoro
https://www.youtube.com/watch?time_continue=216&v=q8syPyg01AM

Multumim ASCORO via Cip.
In sfirsit incep sa apara semne de terasament intre cele 2 ecoducte. O lunga perioada portiunea a stagnat in stadiu de teren decopertat, dar literalmente ravasit, framintat, se putea merge pe el cel mult pe jos, cu suisuri si coborisuri.. Descarcarea Holdea, deci automat tot LD3 dat in trafic, prin vara viitoare.
Alunecarea de teren din amonte de ecoductul #2 (@6m17s) pare c-au rezolvat-o.
Common sense will get you far !

Dominik

#36109
ASCORO au filmat mai in detaliu si pasajul peste magistrala CF 200, Ilia, lot 3

https://www.youtube.com/watch?v=hX4DZKHonqA
You're in Steelers Country

Dominik

Din ce se vede pe filmare au reusit sa astupe tot, nu se mai vad izvoare, ar trebui sa traga tare cu terasamentul acum....
You're in Steelers Country

Tavi

Eu mai vad ca exista inca o pompa si pare in functiune. Pot inainta daca nu au captat si drenat toate izvoarele?

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

Din ce văd încă mai este  umezeala  în dreptul  izvoarelor drenate  .......

rocklee

#36114
am sale fac o vizita in curand ....sa vedem cei acolo .....
sar putea acesta sa fie zona ....unde au probleme la podul de la mures ...comsa ...


pasadia

Una de la bucata terminata acum un an de la Saliste / Aciliu (GPS)


Si inca una de la Soimus (GPS)



Si la Holdea se lucra. Ba chiar mi s-a parut usor imbunatatita trecerea la nivel peste CF212.

Si Salini lucra, dar cred ca CIC-ul ala din giratoriu de la Margina e cea mai complucata constructie ever. Sau o construiesc cu materiale transparente.

Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


myid


udar

Super filmare multumim.

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


GDPR

Excelenta filmare, intr-adevar.  :cheers:

Pana la urma DN76 a fost excavat doar ca sa se umble la zidul de sprijin, nu s-a schimbat nivelul drumului. Vad ca s-a completat si stratul de uzura lipsa. Se vede clar si situatia familiei Ursu, trebuie sa fie expropriati total, nu pot sa ramana asa. Dar exproprierea trebuie sa se faca la un pret corect si aici cred ca singura lor varianta este sa conteste in justitie valoarea despagubirii, dupa ce se va adopta proiectul de HG.

Un lucru e insa foarte clar din filmare: LD4 se termina sigur anul asta.  :rofl:

nrb

DA, cineva o să socotească km terminați, că poate sunt cam 15, și o să-i trecă la realizări, întrebarea către autorități ar trebui să fie: Căți km de autostradă vor fi dați în circulație? ca să nu fie cale de întors!!