Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 37 Guests are viewing this topic.

voicul

#34455
Quote from: adrian rosca on June 08, 2017, 07:52:53 AM
ca nici macar un urs superfit nu o sa aiba chef sa urce panta aia de langa primul ököduct.

Nu e o problema asta: baga a 2-a. o tigara si nici nu se prinde cand a ajung in varf. :D

athosga

#34456
Quote from: perfidus on June 08, 2017, 12:29:18 AM


Mie mi-au atras atentia urmele de langa DN chiar intre (peste) punctele A si B. Pare lucrare proaspata, altfel ar fi acoperit de ceva vegetatie. Nu este fundatie pt. relocarea DN-ului catre giratoriu? Si daca nu, atunci oare ce scop are?

Mersi

perfidus

nu are legatura cu relocarea DN. acolo s-a curatat si s-a sapat o rigola pentru dirijarea scurgerii apei pe versant in afara zonei de lucrări de la pasaj. Se vede bine zona in unele poze facute de forumistii din teren.

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

GDPR

La LD2 sectiunea D, care mai e treaba, a mai fost cineva pe acolo?

pbh

LD2 sect. D este ultima problema. Nu ar fi o surpriza sa fie data in folosinta dupa Sibiu-Pitesti.

Marea problema pentru LD4 este tronsonul nod Soimuls - supratraversare DN7/CF. Mult de lucru acolo. Celelalte zone ramase in urma pot fi rezolvate de UMB intr-un weekend :D !
Probabil ca vor muta utilaje acolo dupa ce scapa de dealul cu lilieci sau vor lucra ardeleneste, ca timp este.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

#34461
Dragilor, pun aici anunt pentru ca este cel mai urmarit thread. Este timpul sa ne sustineti in continuare intr-o noua campanie de strangere de fonduri pentru filmari. Daca doriti in continuare sa venim cu update-uri din aer (drona si avion), acum e timpul sa contribuiti.

Cateva cifre. Numai pe canalul Youtube al API avem peste 1 milion de vizualizari si aproape 1500 abonati. Pe contul Interfly (filmarile din avion din perioada 2012-2015) avem si acolo sute de mii de vizualizari. Pe forum am depasit 2200 useri, din care vreo 600 intra macar o data la 3 zile pe site. Anul trecut API a avut un buget de aproximativ 55.000 RON. Saptamanal avem pozitii oficiale. Aproape zilnic vorbim cu presa, chiar daca nu mereu apar pozitii pe TV si radio.

Intr-un cuvant, suntem cea mai importanta comunitate dedicata promovarii infrastructurii de transport rutier din tara.
Si asta se datoreaza in primul rand voua pentru ca ne-ati sustinut inca din 2012!


De 5 ani filmam principalele obiective de infrastructura de transport din Romania.
Este vremea sa ne sustineti din nou. Donati pentru filmari si pentru a ne sustine activitatea zilnica.
Orice suma ajuta.

Datele noastre:
ASOCIATIA PRO INFRASTRUCTURA
CIF 34449579
Str. Nemira nr. 19, Gilau, Jud. Cluj
IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
Cod BIC: INGB
Cod SWIFT: INGBROBU
ING Bank Cluj-Napoca
Detalii plata: donatie

Va multumim!!! :cheers:

PS: puteti dona si prin PayPal. :)

rocklee


carutasul


AUT_XY

Quote from: voicul on June 07, 2017, 08:53:35 PM
Not a chance. Maybe in December 2017.

i also thought this when i see the video.

So LOT 3 and LOT 4 would be openend in December 2017?

I am a little bit sad but there is nothing to do.
Then we must drive this summer without LOT 3 and Lot 4 :/

voicul

Maybe lot 3 in December 2017 and lot 4 in December 2018.

SB76UFO

#34466
Legat de ecoducte , nu ar trebui plantat si niste arbusti, tufe, ceva, chiar si copaci cu radacina mai la suprafata ca in poza de mai jos. Gard, de o parte de de alta, sa nu carecumva sa fie vreun urs sinucigas, sa se arunce un fata unei masini?

Sursa
"Prostia este eternă și invincibilă"

Tavi

Chiar asa! Aici s-au plantat copacii? Parca asa era vorba ...

SB76UFO

#34468
Cam, asa trebuia continuat ecoductul de pe lotul UMB , dar CNAIR de unde sa stie, ei joaca Solitaire.

Sursa


"Prostia este eternă și invincibilă"

__dir

De unde sa stie ei? Orice forma de tunel le provoaca cosmaruri :)