News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 32 Guests are viewing this topic.

mishu77

La nod Margina, Salini lucra astazi. Mi se pare ca trag la nodul lipsa din ce am vazut pun umplutura pentru giratoriu.

Quest

Quote from: teocharis on November 30, 2016, 01:08:24 PM
maine suntem deja in decembrie, ninge superb!, se mai deschide vreun ciot auto anul acesta sau ne pregatim de...hibernare?

Pe LD2 nu ninge si nu va ninge, trebuie sa termine Salini cei 15 km de A1 pina la sfirsitul lui decembrie curent. Asa a fost si cu Tirrena pe TL2 in dec. 2015, remember ? :)
Common sense will get you far !

GDPR

#31982
Prognoza pe decembrie pentru zona Faget este rezonabila: http://www.accuweather.com/en/ro/faget/281069/december-weather/281069?monyr=12/1/2016 ,s-ar putea totusi sa ninga maine noapte.

Totusi, dupa 11 decembrie s-ar putea sa mai dispara presiunea de a deschide lotul, intrucat cei de la CNAIR s-ar putea sa aiba alte prioritati cum ar fi sa-si pastreze scaunul, iar pe santierele patriei obiceiul e sa se munceasca pana pe 23, iar apoi sa se ia pauza dupa Sf. Ion. Va admir insa optimismul  :cheers:

Horațiu 87

Foraje de mare adâncime (80 m) la tunelul de la Curtea de Argeș pe Secțiunea 4 a Autostrăzii Sibiu-Pitesti











Sursa

Dominik

ciprebbe cand pui filmarea facuta de tn de pe lotul 2 ??? a ta e pe tot tronsonul Traian Vuia-Margina banuiesc...
You're in Steelers Country

rocklee

ciprebbe pe  cand filmarea de pe LD 2,,,, ???  >:(

Ionut

Este filmarea de pe lotul 2 mai noua. Nu se mai publica filmarea de pe lotul 2 facuta de noi.

pbh

Quote from: adrian rosca on November 30, 2016, 04:02:47 PM
Prognoza pe decembrie pentru zona Faget este rezonabila: http://www.accuweather.com/en/ro/faget/281069/december-weather/281069?monyr=12/1/2016 ,s-ar putea totusi sa ninga maine noapte.

Totusi, dupa 11 decembrie s-ar putea sa mai dispara presiunea de a deschide lotul, intrucat cei de la CNAIR s-ar putea sa aiba alte prioritati cum ar fi sa-si pastreze scaunul, iar pe santierele patriei obiceiul e sa se munceasca pana pe 23, iar apoi sa se ia pauza dupa Sf. Ion. Va admir insa optimismul  :cheers:

Homor a specificat in mai multe interviuri ca sfarsitul anului pentru CNAIR este 20 Dec.

Quest

Nu va exista nici o presiune ptr a deschide cei 15 km pina la alegeri, "de alegeri, in cinstea alegerilor". E una din marile diferente de abordare ale guvernului actual fata de cel care a deschis OS3...
Common sense will get you far !

stefan2901

#31989
Quote from: Ionut on December 01, 2016, 07:45:08 AM
Este filmarea de pe lotul 2 mai noua. Nu se mai publica filmarea de pe lotul 2 facuta de noi.
:o Dar tot nu am vazut Traian Vuia - Colonia Mica. Putem macar sa vedem sectiunea aceasta, daca nu putem tot lotul?

liviu

Quote from: Ionut on December 01, 2016, 07:45:08 AM
Este filmarea de pe lotul 2 mai noua. Nu se mai publica filmarea de pe lotul 2 facuta de noi.
Semn rău pentru deschiderea preconizată. Nasol.

bogdix

Eu cred inca in Mos Craciun. Si ca ne aduce anul asta 15 km de autostrada pana la Margina. Cu tot cu nodul intreg.

Hai sus cu cana de vin fiert !

GDPR

#31992
Cu tot cu taluzuri finalizate si cu apa complet indepartata de la baza autostrazii? Tu esti cred cel mai in tema, dar daca se intampla asta dau eu vinul fiert la prima intalnire PUM de dupa anul nou.  :cheers:

LE Se vede clar in ultima filmare ca in unele zone lucrarile la taluzuri tin in loc atat montajul parapetilor si trasarea marcajului lateral cat si lucrarile de scurgere a apelor (santuri, casiuri, etc).

MrInfinity

Salut, am o intrebare. Ce loturi credeti ca se vor deschide pana la anul in iulie?

Ionut

Pe A1 vom avea lotul 3 Lugoj-Deva. Prin vara, august.