Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Tavi

Rocklee ... Esti unic! Mii de multumiri cu toate ca aceste cuvinte devin banale pe langa munca si dedicatia ta!
Numai de bine tie si familiei (inclusa Furia Rosie, desigur! :D)

Goldmund

Numai de bine, rocklee
Nu am cuvinte pentru efortul tau, totusi din indepartari,, mii de multumiri! :cheers:

cristi5

Rocklee respect pentru munca si daruire!

Quote from: rocklee on October 24, 2016, 05:01:07 PM
dupa ce gatam treaba la nogul grind '...mergem la  capatul celalalt al lotului la HOLDEA ...Si spre dezamagirea me nu sa mai facut nimic ...inafara ca dalma de pamant dispare incet incet ...

La Holdea abia ce s-a aprobat proiectul deci nu prea ai ce sa vezi pt ca nu exista AC, inteleg ca se asteapta pe sfarsit de noiembrie.

Io

Rocklee, multumiri din toata inima.  :cheers:
Trimite-mi mie factura pentru bieleta aia. O platesc imediat.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Cozak

Rocklee, ce sa zic, un baiat cu suflet de aur!Uitandu-ma cum te plimbi pe lotul 3, ma visam si eu pe acea portiune ruland relaxat.Abia astept.Pana atunci tu esti regele autostrazii.
Cheers! :king:
PS.Filmarile sunt superbe!

cassyo

#31205
C-un ochi plang si cu altul rad : n-are CNADNR fronturi de lucru pe cat poate strabate cuplul Rocklee / Red Fury !
Parca mi-i vad peregrini si prin Tara Lovistei /Terra Lovysth.
Calatorului ii sade bine cu drumul

stangabriel

#31206



Ce avem aici? armatura de piloti. Pentru ce anume? Pe drumul de intoarcere e facuta poza.

adiarc

Probabil un indicator mai mare,la care nu e suficientă o simpla betonare...e nevoie de acel fier beton ca sa nu-L zboare vântul
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Eu vazusem acele stinghii , distantiere pe toata lungimea curbei si pamantul deranjat in zona. Sper ca nu e pentru a sustine terasamentul in lateral.

adiarc

E posibila si părerea ta....vad ca sunt segmente scurte
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Daniel_I

#31210
Orăştie Sibiu deblocare şi reconstructie. Scurt rezumat

De pe pagina de facebook a CNAIR

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1763474170579321&id=1555709434689130



























On The Road

dragos76

Rocklee, excelente și pozele (ca de obicei), dar și filmele. Jos pălăria.

ion59

Nu înțeleg! Se spune că în 30. 09.2016 s-a aprobat în CTE contractul pentru a doua etapă de proiectare. Despre ce este vorba, că la data aia erau pe la finalul finalului lucrării la groapă!

GDPR

Ce te miri? A fost un contract tip build & design  :D

bogdix


@stangabriel
Cred ca sunt armaturile pentru fundatii la stalpii panourilor fonoabsorbante.