News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 27 Guests are viewing this topic.

madad

Le-am multumit prin EDGE de pe mobil :D
prin reteaua de la firma nu ne merge FB-ul vietii.

Frumoase poze, artistice chiar  8)

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

Veşti bune: Alpine se pregătesc să aştearnă ceva asfalt săptămâna viitoare pe Nădlac-Arad!!  :banana:

Am câteva poze de pe lotul lor. Pozele sunt făcute între DN7 şi DJ709J, secţiune aflată ceva mai în urmă, în special din cauza unor reţele de utilităţi.

- pasaj pe autostradă peste DN7, km 28+510:







- podeţ din tablă ondulată, km 28+250:



- vagi lucrări de terasamente, km 27+500-28+000:




nenea_hartia



- pod peste canalul Mureş şi drum de exploatare, km 27+350:








============

Lucrări în apropierea nodului cu varianta de ocolire Arad:

- pod pe autostradă peste canalul Mureşul Mort, km 37+550:



- pod pe autostradă peste DJ682F:



- lucrări pe bretelele nodului:


bogdymol

Multumim de poze nenea_hartia.

Va aduc si eu un filmulet cu constructia podului peste Mures de pe Centura Arad:

http://www.youtube.com/v/EteMLRJs1Os

Clipul nu e realizat de mine. Eu doar l-am primit de la cineva, caruia ii multumesc.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar

cateva poza de pe Sibiu-Orastie
mai multe cand revin acasa pe sambata










:cheers:


Ionut

Multumim pentru poze nenea_hartia si udar! Foarte fain clipul video bogdymol, multu! :cheers:

udar, din ce-ai putut vedea, s-au apucat de tunelul de la Sacel? Observ ca acel viaduct de dinainte se contureaza a fi destul de impresionant...

udar

#2137
se lucra la decopertari Ionut
am reusit sa mai incarc cateva poze, selectie





legatura cu centura Sibiului

aproape de Sebes

Sebes iesirea catre Turda




:cheers:

iuli

Multumesc nenea_hartia pentru poza asta! Acum m-am lamurit exact cum va fi acel DJ. Nu am fost in viata mea pe el dar cred ca dupa ce se termina lucrarea o sa fac o tura ca va fi cam impresionant sa treci pe sub o autostrada si apoi imediat peste alta.

Multumesc udar si tie pentru pozele din zona. Abia astept sa le vad vad live in cam o luna cand am drum prin zona.

Quote from: nenea_hartia on June 28, 2012, 10:37:48 PM

- pod pe autostradă peste DJ682F:



-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Quote from: iuli on June 29, 2012, 09:33:33 AM
Multumesc nenea_hartia pentru poza asta! Acum m-am lamurit exact cum va fi acel DJ. Nu am fost in viata mea pe el dar cred ca dupa ce se termina lucrarea o sa fac o tura ca va fi cam impresionant sa treci pe sub o autostrada si apoi imediat peste alta.

Ai grija ca o sa-ti rupi masina pe el :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

tonică

Multam pentru imagini udar. Se pare ca sunt in progres cu lucrul in zona, cel putin la viaducte...

Aici, in imaginea aceasta e cumva aceeasi zona de care zicea nenea_hartia mai acum cateva zile, dupa viaducte, inspre sibiu? Un viitor provizoriu giratoriu cu dn-ul? Oare?...

Quote from: udar on June 29, 2012, 08:24:42 AM